O páru na dovolené nebylo 8 dnů ani vidu ani slechu. Neví se, jak přežívali, ani proč nikoho nepotkali

Fotografie: Jadielady / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Pár z Tennessee, Jonas Bare a Cynthia Hovsepian, se před dvěma týdny ztratili při pěší turistice na Aljašce. Dle zdrojů však byli lokalizováni jen tři kilometry od místa, kde zaparkovali své auto.

Jonas se Cynthiou byli spatřeni, když procházeli zalesněnou oblastí Fairbanks, města s více než 30 000 obyvateli. Ukázalo se, že duo dokázalo vydržet osm dní v divočině poté, co se ztratilo na krátkém výletu po jasně přehledné stezce, jak prozradil Jonasův strýc. Mnohým se může zdát, že tato dezorientovanost při tak krátké vzdálenosti ani není možná, ale místní podmínky nebyly zrovna přívětivé.

Co vedlo k jejich dezorientaci?

Člen rodiny se domníval, že pár mohl být vyveden z míry kvůli jedinečným podmínkám na Aljašce. V tomto ročním období zažívá místní krajina až 20 hodin denního světla. Toto téměř nekončící denní světlo spolu s vysokými teplotami rozhodně mohlo vést k jejich zmatení. Samotný pár se ale k situaci prozatím veřejně nevyjádřil.

Příběh zanechal spoustu otázek

Jejich dcera potvrdila záchranu svých rodičů a uvedla, že jsou aktuálně v péči lékařů. Podrobnosti o jejich stavu a případných zraněních zatím nejsou známy, avšak navzdory všemu tomu utrpení se páru podařilo přežít. To samozřejmě vyvolalo otázky o jejich strategiích obživy a úkrytu v neznámé divočině. Zároveň ale bylo všem divné, že po celou tu dobu nikoho nepotkali.

Muž byl přitom zkušeným cestovatelem

Jonas, popisovaný jako zkušený cestovatel, sdílel jejich cestu na facebooku. Jeho poslední příspěvek z 8. srpna vyjadřoval jeho nadšení z Aljašky. Jednalo se také o 50. stát, který navštívil, čímž chtěl poukázat na svoje 50. narozeniny. Ve svém dalším příspěvku z téhož dne ale zanechal poněkud bizarní hlášku, a to že je rád za to, že se ještě během tohoto výletu neztratili, jako tomu bylo kdysi v Austrálii. Inu, možná si tím trochu nahrál na svůj nadcházející nezdar v aljašské divočině.

Nad ztrátou rodinných pejsků truchlili 3 roky. Nečekaný telefonát z útulku odhalil pravdu

Zdroj: Inspired Stories

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]