Manželé se přestěhovali do 140 let starého domu. Za zdmi na ně čekalo překvapení, na které do smrti nezapomenou

Fotografie: Ji-Elle / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Manželský pár se přestěhoval do domu s více než 140letou historií. Během rozsáhlé rekonstrukce našla dvojice poklady z počátku 20. století poukazující na americkou historii.

Město Leavenworth bylo založeno v roce 1854 a stalo se prvním městem v Kansasu v USA. Toto místo bylo autentickým výchozím bodem pro všechny, kteří v těch letech doufali, že vydělají jmění cestou na západ. Jeden z domů postavených v té době stále stojí v celé své kráse a nedávno ho koupili Thad a Robin Krasneskyovi. Tento pár shledal historický starý dům naprosto úžasným a v roce 2021 se ho milostná dvojice rozhodla koupit.

V interiéru historického domu našli spoustu pokladů

Po odkoupení gigantického sídla začal pár s rekonstrukcí interiéru. Během té doby se však stalo něco překvapivého, co vzbudilo zájem celého národa. Za zdí totiž našli velmi zajímavé předměty, které vyprávěly historii tehdejší Ameriky. Mezi četnými nalezenými předměty byla vycházková hůl z občanské války, kapesní hodinky a několik knih z počátku 20. století. Při prohledávání domu našli také dvě dózy stříbrných mincí z let 1890 až 1916. Po shromáždění těchto nálezů si manželé uvědomili, že jde o dům nedozírné historické hodnoty.

Z domu se stalo muzeum historie

Než by se dvojice považovala za majitele těchto předmětů, raději dala přednost tomu, že pouze uchovávají jejich hodnotnou historii. Pár však pomocí detektorů kovů našel mnoho dalších pokladů zakopaných na zahradě nebo ukrytých v domě. Oba také založili facebookovou stránku s názvem „Krásnesky Manor“, kde ukazují všechny nálezy z tohoto sídla. Dům odhaloval své poklady po dlouhou dobu a proměnil se ve skutečné muzeum historie USA.

Doufají, že dům ukrývá další velkolepé poklady

Manželé také našli starodávné noviny, které vyprávějí události z 20. století. Všeobecně objevy učiněné v tomto domě vyvolaly velký zájem médií, a tak byli Krasnesky kontaktováni několika místními zpravodajskými kanály. Manželé jsou nyní šťastní, že mohou světu ukázat tolik různých nálezů. Zároveň doufají v to, že jim jejich domov bude tyto malé poklady odhalovat i nadále. A samozřejmě nejen jim, ale i obdivovatelům americké historie.

peníze

Soused při kopání trávníku objevil balík peněz. V zemi našel 870 200 Kč. Možná je na zahradě máte i vy

Zdroj: Positive Vibration

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]