Babička vychovávala vnučku v nelidských podmínkách po povodních. Dobrovolníci jí však pomohli

Fotografie: Depositphotos

Babičky a dědečkové někdy vychovávají svá vnoučata místo jejich rodičů. Stejný příběh postihl také tuto babičku, která se snaží vychovávat svoji malou vnučku ve zvláštním prostředí.

Spousta dětí je z různých důvodů vychovávána někým jiným než svými rodiči. Za touto realitou může v některých případech stát neštěstí či neschopnost rodičů se o své potomky starat. V redakci jsme se shodli na tom, že je hlavní, aby dítě dostalo veškerou lásku a péči, kterou si zaslouží. Velmi zajímavý je i případ tohoto dítěte, o nějž se musí starat jeho babička. Okolnosti toho, proč se tak děje, jsou velmi zdrcující.

Dobrovolníci vyrazili na pomoc

Žena, jež je dobrovolnicí, vyrazila na pomoc až do dalekého Řecka. Zde se s několika svými spolupracovníky podle webu Newsitamea snaží pomoci lidem, které zasáhly povodně. Těmto lidem se v této smutné fázi jejich životů hodí každá pomocná ruka, jež jim pomůže odklidit veškeré poškozené věci. Katastrofa zasáhla spoustu domů a rodin, kterým naprosto převrátila jejich dosavadní životy vzhůru nohama.

Záplavy braly i životy

Destruktivní povodně v Řecku braly nejen střechy nad hlavou a všechny možné materiální věci, ale také životy. Dle serveru iDnes bylo napočítáno 14 ztrát na životech. Dobrovolníci během své činnosti narazili na starší paní, která také řešila uklízení svého zatopeného domu, jejž poničila voda.

Žena vychovává vnučku

Během prací se dobrovolníci dali se starší paní trochu do řeči. Mimo jiné také zjistili, že se žena stará o malou vnučku, které je půl roku. Její matka se o ni totiž starat nemůže, jelikož byla jednou z těch, kteří tuto katastrofu nepřežili. Starší paní tak řeší nejen vytopený dům, ale i výchovu své malé vnučky. „Přežít vlastní děti je to nejhorší, co se každému rodiči může stát,“ komentovala tuto situaci naše čtenářka Hana K. z Kroměříže.

Lidé chtějí pomoci

Podle Pražského deníku se některé děti se ztrátou rodičů vyrovnávají opravdu těžko a mohou u nich vzniknout různá traumata. Babička této malé holčičky si musí procházet něčím podobným. O rodičích, kteří přišli o své dítě, jsme již také na SvětěKreativity psali. Tehdy se sice jednalo o mladší rodinu, ale bolest ze ztráty musela být stejná. Žena zveřejnila video o této babičce na internetu, kde se ihned spousta lidí ptala na nějaké bankovní konto, kam by babičce v její těžké situaci mohli alespoň finančně přispět.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]