Rodiče si mysleli, že jejich ročnímu chlapečkovi rostou zoubky, ale bylo to úplně něco jiného. Velmi rychle zemřel

Když se tento roční chlapeček začal chovat zvláštně, rodiče si mysleli, že mu začaly růst první zoubky. Problémem však bylo něco mnohem závažnějšího.

Matka Michelle Murrell si nedávno prošla velmi tragickou situací, během které její roční chlapeček přišel o život. Vše začalo v momentě, kdy se malé miminko začalo chovat velmi zvláštně – bylo apatické a neustále brečelo. Rodiče si zprvu mysleli, že jde o pouhý důsledek růstu jeho prvních zoubků, a tak se mu snažili dopřát klid a nějaké léky, aby se mu udělalo dobře. Bohužel však několik dní poté dítě skončilo na dýchacích přístrojích, ze kterých bylo z důvodu závažného onemocnění odpojeno.

Nikdo nevěděl, co se s chlapcem děje

Když chlapeček onemocněl, objevily se u něj problémy s rostoucími zuby. Jeho matka tedy předpokládala, že se jedná o běžné příznaky tohoto nepříjemného období. „Poprvé jsem si všimla, že je Blake nemocný, když začal mít horečku, ale nedělali jsme si starosti, protože to vypadalo jako běžný důsledek prvních zoubků. Navíc chodil do jeslí, odkud se mohl snadno nakazit,“ sdělila Michelle. Scénář, který žena popisuje, není v žádném případě cizí těm, kteří mají děti v jeslích. Tam batolata často onemocnění, což je však důležitý proces pro budování imunitního systému.

„Začalo to mírnou horečkou, ale to už se mu prořezávaly i zoubky. Najednou se objevily asi tři nebo čtyři zuby. Předpokládali jsme, že je to důvod jeho horečky a bolestí, takže jsme si nedělali žádné větší starosti,“ pokračovala Michelle. Během následujících deseti dnů se zdálo, že se stav chlapečka zlepšuje. Bohužel to však s ním šlo po během chvíle opět z kopce. „Byl chvíli úplně normální a pak byl najednou velmi apatický. V průběhu týdne se to střídalo, takže jsem nikdy necítila potřebu odvézt ho do nemocnice nebo něco podobného,“ dodává.

Zdrcující zjištění

Matka chlapečka je zdravotní sestra, takže dbala na to, aby byl chlapec hydratovaný a hlídala mu horečku. Až jednou v noci si všimla, že si podivně drží hlavu, což upoutalo její pozornost. Vypadal velmi ztuhle, a tak se ho matka rozhodla odvézt ho do nemocnice. V té se odborníci dítěti snažili dodat více tekutin – měl horečku a dokonce byl značně dehydratovaný. Posléze také začal mít záchvaty, při kterých mu cukaly ruce a nohy. Krevní testy poté ukázaly, že má vážnou infekci.

Fotografie: Pexels

„Dali mu čtyři různá antibiotika, přičemž se domnívali, že jde o meningitidu, ale přesná diagnóza nebyla stanovena. Druhý den byl Blake převezen na jednotku intenzivní péče do velké dětské nemocnice, kde byl napojen na dýchací přístroj a dostal sedativa. Ne proto, že by se mu špatně dýchalo, ale kvůli otoku mozku. Tohle byl poslední den, kdy byl Blake vzhůru,“ sdělila žena s tím, že mu lékaři o několik dní později oficiálně diagnostikovali bakteriální meningitidu, se kterou již nešlo nic dělat.

Poslední rozloučení

„Řekli mi, že antibiotika, která užíval, začala bojovat s infekcí, ale kvůli otoku mozku došlo k příliš velkému traumatu, se kterým již nic nešlo dělat. Pak už bylo jen otázkou času, kdy budeme připraveni odpojit jej z přístrojů, které ho udržovaly při životě. Nechtěli jsme to protahovat, takže když jsme si všichni řekli, co jsme potřebovali, nechali jsme ho jít dál“ ukončila matka.