Krádež kočárku měla vyhrocený průběh i dramatickou dohru. Zloději si vybrali nejzranitelnější oběť

Fotografie: State Emergency Service of Ukraine / Creative Commons / Attribution 4.0

I přes to, že žijete v klidné čtvrti nebo na vesnici, kde se prakticky nekrade a je zde malá nebo nulová kriminalita, si nemůžete být jistí, že nenarazíte na zloděje.

České vesnice ve většině případů fungují jako komunita, kde zná každý každého a všichni si všímají, co se kolem nich děje. Lidé se nebojí nechat například odemčené auto nebo nechat spící dítě v kočárku venku před domem. To se ale jedné rodině málem vymstilo, když někdo ukradl kočárek i se spícím miminkem. Ovšem díky nastavené chůvičce otec miminka zloděje naštěstí doběhl.

Dítě spící v kočárku

Svět se za posledních několik let velmi změnil. Sice se kradlo v každé době, avšak ne v takové míře jako dnes. Dalo by se říci, že bezpečno již není snad nikde na světě. Na domech i v nich jsou stále častější bezpečnostní systémy, auta s alarmy, ale ani tak se člověk necítí bezpečně. Jeden z děsivých incidentů se stal v malé vesnici v Dánsku nedaleko Kodaně. Pár zde žil v rodinném domě i se svým malým miminkem. Vesnice je známá pro svůj klid a obecně velmi malou kriminalitu.

To, co se stalo v takto klidném místě, zasáhlo celou tamější komunitu. Rodiče malého dítěte denně chodili s kočárkem na procházky, aby dítě uspali. Je známo, že spánek na čerstvém vzduchu je velmi zdravý. Dělá se to tak po celém světě, na tom by nebylo nic zvláštního. Rodiče tedy postavili kočárek před dům a nainstalovali do něj dětskou chůvičku, aby viděli, jak dítě spí. Kočárek však někdo ukradl i s dítětem.

Děsivý incident

Díky nastavené chůvičce otec miminka slyšel podivný zvuk a okamžitě ke kočárku vyběhl. Ihned uviděl dvě ženy utíkající s kočárkem, v němž spalo jeho dítě. Muž běžel, jak nejrychleji mohl, a asi po sto metrech je dohnal. Chytil jednu z žen, která držela kočárek, ale druhá žena a muž, jenž byl s nimi, běželi dál. Podle dánských novin, v nichž byl celý incident popsán, byla policie na místě rychle a chycenou ženu uvěznili, zatímco druhá žena s mužem jsou stále na svobodě.

Nový způsob zlodějů aut: Až se s ním setkáte, v žádném případě nevystupujte z auta

nohy boty kočár cesta
Fotografie: Freeimages

Zadržená žena během výslechu policii řekla, že kočárek vypadal v pořádku a potřebovala ho pro svého syna. Že je v něm dítě, údajně nevěděla, prostě kočárek popadla a utekla. Prokurátoři uvedli, že ženě nemohli dokázat pokus o únos dítěte, šlo tedy pouze o krádež kočáru. Romská žena byla uvězněna na 21 dní a byla vyhoštěna z Dánska na deset let. Rodiče děťátka jsou z incidentu stále v šoku a varují ostatní, ať nenechávají kočárek s dítětem bez dozoru, přestože bydlí v klidné vesnici či čtvrti.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]