Nový způsob zlodějů aut: Až se s ním setkáte, v žádném případě nevystupujte z auta

Fotografie: Thomas doerfer / Creative Commons / Attribution 2.0

Zloději mají své triky a často dokážou naplánovat útok tak, že se na něj nachytá i ten nejrozvážnější člověk. Pokud si někdy všimnete této situace, v žádném případě nevystupujte z auta.

Zloději a podvodníci začínají být ve svých nápadech stále kreativnější. Nyní se objevil nový způsob krádeže, který se nazývá metoda „na bankovku”. Můžete si jednoduše představit úplně obyčejný den, kdy nastupujete do auta a chcete vyjet. Rázem si však všimnete něčeho za stěračem a při bližším pohledu vám dojde, že to jsou peníze. Ty pomocí stěračů asi jen tak nesmetete.

Zloději ukládají bankovky za stěrače auta

Obvykle v této situaci budete jednat rychle, vystoupíte z auta s úmyslem vzít peníze. Pravděpodobně by toto instinktivně udělal takřka každý. To však ještě ten dotyčný netuší, že na něho zpoza rohu číhá zloděj. Ve vteřině vaší nepozornosti vezme kabelku, peněženku nebo jiné cennosti, v nejhorším případě dokonce s vozem ujede. V tom nejnebezpečnějším scénáři může dojít i k fyzickému útoku, ale takové případy jsou minimální.

Tato metoda je velmi podobná způsobu krádeže, kterému se říká „lahve”. Ten zahrnuje umístění plastové lahve do kola auta. Zloděj v tu chvíli doufá, že když majitel nastartuje auto a uslyší rušivý hluk, rozhodne se vystoupit, aby zkontroloval zdroj zvuku. V takových situacích bývá typická tendence nechávat klíčky v zapalování a podvodníkovi stačí ke krádeži vozu chvilka této nepozornosti.

červené auto
Fotografie: Pixabay

Nikdy se nevzdalujte od nastartovaného auta

Všeobecně je takovým situacím člověk nejvíce vystavován na přeplněných parkovištích, v centru města nebo na sídlištích. Typicky na místech, kde je shon a nevnímáte vlastní bezpečnost. Pokud se tedy někdy po vstupu do vozu setkáte s něčím podezřelým, ideálně ujeďte. Na závěr je samozřejmě nejdůležitější, abyste se nikdy nevzdalovali od svého nastartovaného auta. I pouhopouhý metr vás může stát hodně.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]