Když policista na centrále zvedl telefon, netušil, že se na druhém konci ozve malý chlapec. S jeho dojemným požadavkem se jen těžko dokázal vypořádat

Fotografie: Depositphotos

Policistu dojal telefonát malého dítěte, které doufalo, že by mu pomohl najít matku v nebi. Příběh, který se opravdu stal, vás dozajista dojme.

Pro dítě je ztráta rodiče to nejhorší co se mu může v životě přihodit. Nejenže jim jejich nízký věk neumožňuje pochopit, proč se maminka nebo tatínek nevrací, ale díky své nevinnosti a naivitě mnohdy věří, že za jejich odchod mohou ony, protože nebyly hodné. Někteří lidé se tak do konce života uzavřou do sebe a nechají se ničit smutkem, zatímco jiní se snaží situaci napravit. Přesně tak tomu bylo v případě tohoto malého chlapce, který zavolal policii, aby se pokusil najít svou matku, která odešla do nebe.

Hledá se maminka, která odešla do nebe

Honza je pětiletý chlapec, který právě přišel o maminku. Než však odjela kvůli bolestem do nemocnice, požádala ho, aby zůstal doma s bratrem a počkal, až se vrátí. Přestože obě malé děti udělaly to, co jim bylo řečeno, jejich maminka se bohužel nikdy nevrátila.

Když se zeptali otce, co se stalo, vysvětlil jim, že odešla do nebe a nyní žije v ráji. I přesto se však malý chlapce rozhodl zavolat policii, aby ji našel. Avšak poté, co policista odpoví, malý chlapec zmlknul.

Fotografie: Pixabay

Nejprve totiž naštvaný strážník vyhrožoval, že to, co dělá, je nezákonné a že bude potrestán. Když to však Honza uslyší, opět se pokusí policistovi vysvětlit, že hledá svou maminku, která odešla do nebe, a že mu chybí její objetí. Dokonce mu vyprávěl, jak ho utěšovala a zpívala mu písničku, aby mu ulevila od bolesti, když ho bolela noha.

Tváří v tvář tolika bolesti tak policista Lee vynaložil nadlidské úsilí, aby zůstal silný a uklidnil malého chlapce. Dokonce přišel se skvělým nápadem, jak chlapci umožnit komunikaci s matkou.

Fotografie: Freepik

Komunikace s maminkou

Strážník chlapce požádal, aby šel s tatínkem koupit červené balónky a přiložil k nim malou kartičku, na kterou napíše vše, co chce mamince říct, a pak jej nechá vyletět do nebe. Honza tak s radostí začal mamince pravidelně posílat něžné a dojemné vzkazy s kresbami.

Po několika měsících však stále nedostával odpovědi a proto se rozhodnul opět zavolat policistovi, aby mu to vysvětlil. Jakmile agent zvedl telefon, poznal smutný hlas malého chlapce a vysvětlil mu, že jeho maminka je možná pryč a že mu určitě brzy odpoví.

Fotografie: Unsplash

Když Lee dosáhl důchodového věku, rozhodl se, že Honzovi udělá radost. Požádal své kolegy, aby mu přinesli spoustu červených balónků, a on tak mohl matce psát dále. Také ho pravidelně začal navštěvovat ve škole, aby ho zkontroloval jeho poznámky a prohlédl si jeho kresby.

Pravidelně mu pak posílal pohlednice, kde ho za jeho díla chválil, povzbuzoval ho, aby se choval slušně, a především mu vyjadřoval svou velkou lásku. Háček však byl v tom, že se podepisoval jako maminka, a tak malý Honza konečně dostal své odpovědi a mohl být šťastný!

Zdroj: Tromaktiko

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]