Jízda třesoucím se výtahem nahnala matce s dítětem strach. Uklidnil je až statečný kurýr

Fotografie: Misiokk / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

V obyčejném výtahu někdy může dojít k velmi nepříjemné situaci. Tento muž takový případ vyřešil skutečně pohotově, a navíc pomohl mamince s malým dítětem.

Ve spoustě budov existují výtahy. Ty zde pro lidi slouží především k tomu, aby se nemuseli trmácet po schodech, a do vyšších pater domu se tak dostali pohodlněji. Někdy se ovšem stane, že tato technika selže a jediným řešením je opět se nahoru dostávat stejným způsobem jako dříve. Větším problémem je, když někdo ve výtahu uvízne a začne panikařit. Tento muž je ukázkovým případem toho, jak by se lidé měli v takovém případě zachovat.

Muž byl doručovatel

Mladý muž pracoval jako doručovatel u jedné společnosti. Navštívil tak každý den spoustu budov, do kterých musel doručit různé balíky a korespondenci. Během svého pracovního dne tak vystoupal spoustu pater, a kdykoliv byla možnost, práci si ulehčil cestou výtahem. Některé budovy navštěvoval pravidelně, jelikož to většinou byla sídla různých společností.

Výtah se rozbil

Jednoho dne muž doručoval balík do vyššího patra jedné budovy. Při cestě zpět si zastavil výtah, kterým už jela žena s malým miminkem v náruči. Po ujetí několika pater se však výtah rozbil a začal se podivně třást. Žena s dítětem dostala obrovský strach z toho, že by výtah mohl spadnout, a začala panikařit. Reakce ženy byla pochopitelná, jelikož měla strach o své miminko.

Muž pohotově zareagoval

Doručovatel se však v této situaci zachoval naprosto ukázkově. Okamžitě přistoupil směrem k ženě s dítětem a vlastním tělem je začal chránit před možným nebezpečím. Během toho se snažil mačkat tlačítko pro zastavení výtahu, čímž se pokusil otevřít dveře. Žena byla stále velmi vyděšená a měla veliký strach. Po chvilce se naštěstí dveře výtahu otevřely a muž z něj nejdříve vyvedl ženu a teprve až poté opustil prostor výtahu on sám.

8letá vnučka byla poslední nadějí na záchranu svého dědečka. Po přivolání pomoci se stala hrdinkou

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Good News Movement (@goodnews_movement)

Vše natočila kamera

Celý incident nahrála bezpečnostní kamera, která byla umístěna ve výtahu. Majitelé společnosti toto video sdíleli na sociální sítě, čímž chtěli ocenit kurýrovo chování. Video se velmi brzy stalo mezi lidmi populární a získalo hodně zhlédnutí. Lidé v komentářích poté ocenili hrdinu tohoto příběhu, který zachoval chladnou hlavu a incident vyřešil s velikým přehledem.

Zdroj: Hindustan Times

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]