2letý chlapec si vybíral hračku v obchodě, když k němu přišel neznámý muž. To, co udělal, matku rozplakalo

Fotografie: iStock

Maminka s malým synem zažili zvláštní a dojemné setkání. Někdy nám úplně cizí lidé dokážou vstoupit do života a změnit celý zbytek dne.

Každý člověk má nějaký životní příběh, nějakou radost i trápení. Míjíme se v obchodech a na ulicích, aniž bychom o sobě navzájem věděli nebo přemýšleli. V tomto příběhu se setká malý chlapec s cizím starým mužem. Ten udělá nečekanou věc a poodhalí cizím lidem kousek ze svého života. Chlapcovu maminku tak zanechá plačící uprostřed obchodu.

Nemohl se rozhodnout, kterou hračku vybrat

Alyssa Hackerová z amerického Texasu se jedno sobotní odpoledne vydala se svým synem na nákupy. Měla domluvenou schůzku, ale zbývala jí ještě chvíle času, a tak vzala dvouletého Owena k plyšovým hračkám, aby se chvíli zabavil. Owenovi se moc zalíbili tři plyšoví dinosauři. Alyssa mu však řekla, že si může vybrat jenom jednoho z nich.

Owen seděl v nákupním košíku a usilovně přemýšlel, kterého z dinosaurů si vybrat. Najednou zvedl hlavu a zavolal Ahoj!“ na postaršího pána, který byl poblíž. Ten mu odpověděl: „Ahoj, zlatíčko.“ V tu chvíli Alyssa zpozorněla a později přiznala, že šílený svět, ve kterém žijeme, ji donutil na chvíli zaváhat, jestli cizí muž není příliš blízko jejího syna.

Cizí muž dal chlapci peníze

Ukázalo se, že muž nemá žádné zlé úmysly. Vytáhl z peněženky bankovku a strčil ji chlapci do kapsy u košile. Pak se otočil na Alyssu a se slzami v očích jí řekl: „Víte, minulý týden jsem přišel o dvouletého vnuka. Nechte si ty peníze a kupte mu všechny tři dinosaury.“ Pak Owena pohladil po zádech, utřel si slzy a odešel.

Owen mu zamával a zakřičel: „Děkuji!“ Alyssu zanechal oněmělou. Akt laskavosti ji dohnal k slzám, a tak se uprostřed obchodu rozplakala. Později celý příběh sdílela na facebooku a ten se rychle rozšířil. Všechny dojalo, jak se bolest toho muže přeměnila v dobrý skutek. Jak nikdy nevíme, kdo si nese jaké trápení.

Dojemné poselství se šíři

Owen prý miluje všechny tři dinosaury a nedá je z ruky. Alyssa ví, že jednou pochopí i příběh, který je s nimi spojený. Prý si dinosaury schovají a nikdy je nevyhodí. Budou pro ně stálou připomínkou laskavosti a lidskosti, jež může náhodně vzniknout mezi úplně cizími lidmi. Je to řeč srdce, která zasáhne každého, protože jsme ji všichni prožili.

Zdroj: Ksat

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*