Ženě nebylo dobře a šla si lehnout. Po probuzení si nepamatovala posledních 20 let

Fotografie: Pexels

Matka dvou dětí a novinářka na volné noze se domnívala, že se nakazila od mladšího syna. Chtěla obyčejné nachlazení vyležet, probudila se však za 2 týdny a měla problémy s pamětí.

Claire Muffet-Reece z Braintree v Essexu trápila rýma, nic jiného. Myslela si tedy, že nastydla a čaj, pár kapesníků a odpočinek to za pár dní spraví. Šla si tedy lehnout, aby načerpala nové síly a bylo jí zase o něco lépe. To ještě netušila, že se probudí až o 2 týdny později bez vzpomínek na posledních 20 let.

Příznaky podobné nachlazení nebo chřipce

Claire, 43letá matka 2 dětí a novinářka na volné noze, začala trpět příznaky podobnými nachlazení nebo chřipce v březnu 2021. Její mladší syn Max už několik dní stonal, domnívala se tedy, že se nakazila od něj a za pár dní se vyléčí. Horký čaj, postel a odpočinek všechno spraví. Šla tedy spát. Když jejímu manželovi však začínalo být podezřelé, že spí nepřirozeně dlouho, rozhodl se jí vzbudit. Bez úspěchu.

„Byla čím dál tím více letargická a večer před Dnem otců si šla lehnout brzy. Ráno jsem jí nemohl probudit,“ uvádí vyděšený manžel Scott. Když zjistil, že se s jeho ženou skutečně něco děje, ihned volal sanitku, která Claire rychle převezla do nemocnice. Měla několik záchvatů a na týden byla připojena na ventilátor.

Žena byla uvedena do kómatu

Claire byla uvedena do indukovaného kómatu, jenž snižuje elektrickou aktivitu mozku, v naději, že se její tělo začne uzdravovat. Naštěstí Claire po 16 dnech se sama probudila. Rodina byla štěstím bez sebe, ovšem až do doby, kdy zjistila, že matka není stejná. Ačkoli byla při vědomí, zdála se jako jiný člověk. Nemohla si vzpomenout na základní fakta o svém vlastním životě.

Fotografie: Pexels

Vzpomínala na tváře své rodiny, ptala se na kočky, přitom obě už zemřely. Svého manžela Scotta sice poznávala, ale nedokázala si vybavit žádost o ruku, svatební den ani narození jejich 2 synů. „Nejdříve jsme si všichni mysleli, že utrpěla mrtvici, v nemocnici se zase domnívali, že jde o krvácení do mozku, ale nakonec všechny teorie byly vyloučeny. První týden nikdo netušil, co se děje,“ vysvětluje Scott.

Encefalitida napadla ženin mozek

Nakonec byla Claire diagnostikována encefalitida, která napadla její mozek. Když se Claire probrala, měla silné halucinace. Dokonce začala okolí tvrdit, že Phil Collins je její bratranec. Také si myslela, že strop nad jejím nemocničním lůžkem je zamořený vosami. Claire strávila poslední rok v rekonvalescenci doma se svým manželem a dětmi. Paměť se jí však stále nevrátila. „Budu se soustředit na budoucnost, pokud se mi nepodaří získat vzpomínky zpět, vytvořím si nové,“ řekla Claire.

Zdroj: The Sun

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]