Sny o zemřelých lidech během spánku mají své vysvětlení

Během spánku dochází k regeneraci mozku obecně. Tento proces, který spánek doprovází, je velice potřebný pro zdravé fungování jakéhokoliv organismu. V noci, když naše nervová soustava odpočívá, zdají se nám občas i sny. Většinou jsou to pohyblivé a živé obrazy něčeho, co jsme kdysi zažili a někdy se nám může dokonce zdát i o lidech, kteří již nejsou mezi námi. Jaký má vlastně význam sen o zemřelém člověku?

Odlišné názory mystiků a psychologů

Lidé, kteří se zabývají nadpřirozenem a ezoterikou věří, že sen o zemřelém člověku není náhoda. Dle mystiků jsou tyto sny jakousi zprávou, radou, nebo i varováním před případnými problémy a chybami. Psychologové ale mají na celou věc zcela odlišný názor. Pakliže se vám zdá o zemřelých přátelích, nebo příbuzných, může to být znamením toho, že prožíváte nějaké depresivní období, nebo pocit viny vůči ostatním. Je tedy otázkou, kde je celá pravda.

Všeobecný výklad snu o zemřelém člověku

Mnoho snářů interpretuje sen o zesnulém člověku identickým způsobem, avšak některé publikace se zaměřují na jednotlivé nuance. Jak zemřelý ve snu vypadá, zda ožívá před vašima očima, mluví z hrobu, nebo vypadá jako živý a zdravý. Všeobecně tohle noční vyjevení může být určitou známkou neočekávaných zpráv, nebo i životních změn. Některé náboženské knihy zase tyto sny vysvětlují, tak, že duše zemřelého, o kterém se vám zdálo a řekl si ve snu o vodu, nenašla stále klidu a doporučuje se zopakovat smuteční obřad.

Sen o zesnulém může být i dobrým znamením

Sny o zesnulých lidech mohou být i poslem dobrých zpráv. Například toho, že se vám něco ztraceného vrátí (peníze, věc, nebo sociální postavení). V anglických snářích je sen o zemřelém člověku vysvětlován rovněž pozitivně. Má být předzvěstí veselých událostí ve vašem životě, jako je například svatba, narození dítěte, nebo zrození něčeho prosperujícího a šťastného. Jestliže se máte vdávat, nebo ženit a zdá se vám před svatbou o zesnulém příbuzném, má to být pro změnu varování před nešťastným manželstvím.

Když se vám zdá o zesnulých rodičích

Pokud se vám zdál sen o vašich rodičích, kteří jsou po smrti, může to být interpretováno dvěma odlišnými způsoby. Některé snáře tvrdí, že takový sen je určitým varováním před problémy, jiné zase tvrdí, že snění o zesnulých rodičích pomáhá k nalezení vnitřního klidu a je znamením dobrého životního směru a úspěchů v podnikání.

Fotografie: Freepik, Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]