Trénink paměti opravdu není jen pro starší ročníky! Přesvědčte se sami

Jistě se stalo každému, že chtěl jít do lednice pro máslo, ale když přišel k lednici, otevřel ji, rázem nevěděl, co tam vlastně chce. Tohle se, věřte nebo ne, stává často i mladým lidem, kteří by měli mít trénovaný mozek ze školy.

Ovšem je zde fakt, že dnes už si nemusíme pamatovat tolik věcí. Například nám ulehčuje život mobilní telefon, který zná všechna potřebná čísla; automatické ukládání hesel do prohlížeče; oznámení narozenin blízkých přátel na Facebooku.

Žádný nákupní seznam!

Trénink paměti nesmíte šidit. Nemělo by smysl si zbytečně ulehčovat práci. Pokud se chystáte na nákup, zapomeňte na papír a tužku. Místo toho si věci pamatujte. Že to není lehké? To my víme, proto pro vás máme tip. Samozřejmě není dobré hned ze začátku pracovat s dvaceti položkami. Začněte na deseti, postupně časem zvládnete víc. Princip pamatování nákupu je v tom, že si položky přiřadíte k něčemu ve vašem bytě.

Například: Vstoupím do bytu, zakopnu o chléb s máslem. Jdu dál do kuchyně, kde visí na lustru jablka. V dřezu se koupe losos…

Pokračovali byste podobně. Jednoduše položky na seznamu přiřazujte k neobvyklým situacím, místům. Až budete v obchodě, jednoduše si v paměti projdete byt a celý tento příběh.

Trénink kdekoliv, kdykoliv

Trénink je důležité za každé, i sebeobyčejnější situace. Zkuste si například spočítat zpaměti, kolik vás bude stát nákup. Sčítejte, odečítejte. Také vždy, když si vzpomenete na někoho blízkého, vybavte si jeho datum narození, adresu, jména členů jeho rodiny.

Luštění také pomůže

Skvělým tipem, jak procvičit paměť a mozek je také luštění křížovek, osmisměrek nebo sudoku. Je sice pravda, že například v křížovkách se mnohdy údaje opakují, ale opakování je matka moudrosti!

Pamatujte na odpočinek

Nezapomeňte na to, že mozek si také potřebuje odpočinout, nemůže pracovat vkuse 24 hodin, 7 dní v týdnu. Spánek mnohým postačí, ale i tak je dobré během učení se nebo dělání některé z tréninkových aktivit ulevit mozku, jen tak si lehnout, zavřít oči a nad ničím nepřemýšlet.

Obrázek: pixabay.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]