Najdete na obrázku všechna písmena „S“? Tato hádanka léčí mozek, vyřešit ji ale dokáže jen 1 z 10 Čechů

Na tomto obrázku se mezi pětkami skrývá několik písmenek S. Najdete je všechny během chvíle? Správné řešení dokáže najít pouze jeden z deseti lidí.

Tato postřehová hádanka má opravdu něco do sebe. Na obrázku s pětkami v několika řadách se totiž skrývá několik písmen S – najít všechny však dokáže pouze jeden z deseti lidí. Jedná se o velmi dobrý způsob, jak procvičit vaše mozkové funkce, a to zejména v postřehu. Hledání tajenky totiž vyžaduje plnou soustředěnost, což vás donutí přemýšlet co nejintenzivněji v poměrně krátkém čase. Nyní již na nic nečekejte a vrhněte se na to, hodně štěstí!

Řešení postřehových hádanek prospívá mozku

Mozek má schopnost se s přibývajícím věkem učit a rozvíjet – tento důležitý proces se nazývá plasticita mozku, ovšem aby k ní docházela soustavně, je třeba jej pravidelně trénovat. Podle mnoha výzkumů patří mezi nejlepší způsoby, jak zlepšit kognitivní funkce, jako je vybavování paměti, řešení problémů, soustředění a pozornost k detailům, řešení postřehových hádanek. Pokud se na ně totiž zaměříte, budete se muset naplno soustředit, a to v poměrně krátkém čase. To vám však skvěle pomůže posunout funkce vašeho mozku na další úroveň.

Jelikož tedy váš mozek musí být neustále podněcován k vývoji a růstu, měli byste jej pravidelně zapojovat při řešení postřehových hádanek. To je také důvod, proč jsme pro vás dnes připravili tuto náročnou hádanku. Na obrázku můžete vidět několik pětek v řadě. Pokud se však podíváte pořádně, něco mezi nimi nesedí. V různých řádkách či sloupcích se totiž nachází několik písmen S. Najít je všechny však dokáže pouze jeden z deseti lidí. Níže se můžete podívat na obrázek, hodně štěstí!

Správné řešení

Pokud jste je našli všechny, gratulujeme! Toto se na první pokus podaří opravdu jen jednomu z deseti lidí. V případě, že jste neuspěli, nemusíte zoufat. Přesto jste ve velmi krátkém čase zapojili své kognitivní funkce a stimulovali jste mozek i jeho buňky. Nyní to můžete zkusit ještě jednou. Pokud se vám najít správný výsledek to stále nedaří, níže se můžete podívat na správné řešení.

Na obrázku se tedy skrývá 9 písmen S, které jsou různě rozmístěny mezi řádky či sloupci. Tato postřehová hádanka je skvělý způsob, jak si procvičit mozek a posunout své kognitivní funkce na novou úroveň. Podobného účinku také docílíte pravidelnou fyzickou aktivitou, která navíc pomáhá tlumit stres a úzkosti. Každý by se měl starat o své psychické zdraví a neustále rozvíjet svůj mozek.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*