Optický test, který hravě zvládnou děti v 5. třídě ZŠ, ale dospěli ne (projde jen 5 %)

vizuální hádanka
Fotografie: CanvaPhotos

Hádanky, během kterých musíme najít odlišný obrázek, účinně stimulují náš mozek a zlepšují kognitivní funkce. Jsou ideálním pomocníkem pro ty, kteří si udržet bystrou mysl.

Mozek by se měl pravidelně trénovat a to hlavně proto, aby jeho funkce zůstala dlouho zachována. Řešení různých vizuálních hádanek přispívá k tomu, že jej podporujeme. Řešení hádanek přispívá nejen ke zvýšení schopnosti myslet, ale také podporuje naši koncentraci a rychlost úsudku. Rozhodně bychom tak neměli podobné hádanky podceňovat a myslet si, že jsou vhodné jen pro malé děti.

Pozitivní dopad mají na náš mozek a sebevědomí

Výrazným způsobem mohou takové hádanky podpořit i naši sebedůvěru. Pokud totiž dokážeme hádanku rozluštit v určitém čase, můžeme se porovnat nejen s ostatními uživateli internetu, ale také například s našimi kamarády nebo rodinou. Díky tomu si můžeme zvednout sebevědomí tím, že náš výsledek bude lepší než ostatních. Mimoto se ale také jedná o příjemnou možnost jak trávit volný čas.

Fotografie: CanvaPhotos

Vizuální hádanky a jejich řešení jsou vhodnou aktivitou pro jedince jakékoliv věkové kategorie. Není zde žádné omezení a tak si jejich luštění mohou užívat babičky spolu se svými vnoučky. Použít se ale dají také ve školách nebo jiných vzdělávacích zařízeních. S tím, že po nás někdo bude chtít vyřešit hádanku, se ale můžeme setkat také během přijímacího pohovoru. Zaměstnavatel si tak snadno a jednoduše může vyzkoušet rychlost našeho úsudku.

Nejen vzdělávací, ale i léčivé účinky

Mnoho z nás by rozhodně nenapadlo, že podobné testy se dají použít i pro terapeutické účely. Jednoduše díky nim můžeme pomoci lidem, kteří se zotavují z mozkové mrtvice nebo jiného poškození. Díky tomu jsou vizuální hádanky vhodným všestranným nástrojem, který bychom měli využívat. Mezi jednu z nich patří i následujících obrázek plný růžových rozpůlených vajec.

hádanka řešení
Fotografie: CanvaPhotos

Na první pohled všechna vejce na obrázku vypadají shodně, to ale není pravdou. Najdeme mezi nimi totiž jedno, které je odlišné a mezi ostatní nepatří. Rozdíl v tomto vajíčku je ale natolik minimální, že je rozhodně snadné jej přehlédnout a může trvat i několik minut, než přijdeme na správné řešení. Časem, který měří vaši profesionalitu, je ale 9 vteřin. Dokážete si s touto hádankou poradit během několika vteřin, nebo nikoliv?

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]