Malá bojovnice: Místo poklidného dětství se pere o holý život. Jako 14měsíční jí diagnostikovali nádor

Fotografie: Depositphotos

Z veselé 14měsíční holčičky se ze dne na den stal jiný člověk. Lékaři tvrzení rodičů nejprve zlehčovali, později ale našli batoleti na mozku neoperovatelný nádor.

Rodiče dvou malých dívek si takřka sáhli na dno, když jejich mladší dceři lékaři diagnostikovali gliom, což je nádor na mozku. První příznaky, že něco není v pořádku, rodiče zaregistrovali až s jejím nástupem do mateřské školy, kdy jí bylo pouhých 14 měsíců. Holčička ve školce hned první den dostala epileptický záchvat, který lékaři nejprve zlehčovali. V současnosti podstupuje téměř tříletá dívka náročnou protinádorovou léčbu, a sice chemoterapii.

První den školky se změnil v horor

Nástup dítěte do mateřské školy je jedním z milníků v jeho životě, na který rodiče s láskou vzpomínají. Ovšem na první den, jenž ve školském zařízení strávila tehdy 14měsíční Megan, její rodiče vzpomínají spíše s hrůzou. Chvíli poté, co se s batoletem rozloučili, jim zavolala učitelka, že Megan musela být převezena do nemocnice – dostala totiž epileptický záchvat. Vyděšení rodiče se okamžitě rozjeli za ní. Když do nemocnice dorazili, Megan byla ospalá a vypadala nepřítomně.

Lékaři stav malé holčičky zhodnotili jako separační úzkost a záchvat jako projev vzdoru. Takový popis nicméně Lauře Kilby-Phillips (Meganině mamince) přišel nepravděpodobný. Megan byla dle jejích slov veselé, spokojené a sebevědomé dítě. Neblahé tušení se potvrdilo o půl roku později – v lednu 2021 byl holčičce diagnostikován gliom čili nádor na mozku. Lékaři totiž dívce vytrvale odmítali udělat CT mozku dříve, ačkoliv Laura poukazovala na opakující se potíže (epileptické záchvaty, roztřesenou chůzi a dočasnou ztrátu zraku).

Léčit se bude celý život

Bezprostředně po diagnóze se zdálo, že nádor bude operovatelný, bohužel další rozbory tuto možnost vyloučily. Malou Megan tedy místo toho čekala dlouhá, 18měsíční chemoterapie.

Laura i její manžel Rhyse Evans jsou z celé situace zoufalí. Již nyní vědí, že léčba malé Megan neskončí jen úspěšným potlačením tumoru chemoterapiemi. Naopak, Megan bude muset celý život docházet na vyšetření magnetickou rezonancí (zejména v období puberty či v těhotenství), protože nádory na mozku citelně ovlivňují hormonální změny.

Fotografie: Freepik

Během roku chemoterapií, který má Megan již úspěšně za sebou, holčička výrazně zhubla, byla poměrně často nemocná a částečně ztratila svoji veselost a elán. Aby brzy 3leté slečně udělali rodiče radost, běžel její tatínek populární Cardiffský půlmaraton v kostýmu Elma (postava z TV pořadu Sezamová ulice). Laura a Rhyse se rovněž rozhodli po 15 letech společného soužití vzít. Malá Megan šla společně se svojí starší sestrou Mollie za družičku a celý den si náramně užila.

Zdroj: The Sun

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]