Náročná mise pro sedmnáctiletou dívku. Po smrti rodičů se musí starat o svých pět sourozenců úplně sama

Fotografie: Freepik

Dospívání je složitý proces, kterým si projde každý člověk. Někdo ho bohužel zažije mnohem dříve, než by měl – stejně jako Samantha, která sama vychovává svých pět sourozenců.

Rodina Rodriguezových, kterou tvořili oba rodiče a jejich šest dětí, žila šťastně a poklidně v Orlandu na Floridě (USA). Pro děti byli oba dospělí morálním i životním vzorem. O to hůře nesly, když postupně přišly jak o matku, tak o otce. Ti podlehli rakovině pouhých několik let po sobě. Následná péče o děti připadla na nejstarší z nich – Samantu. Ta byla donucená k tomu, aby v pouhých 17 letech dospěla a začala se sama starat o svých pět sourozenců.

Děti nečekaně přišly o oba rodiče krátce po sobě

Samanta Rodriguez je nejstarší z šesti sourozenců, které postihl krutý osud. V roce 2012 (Samantě bylo v té době pouhých 14 let) rodinu zasáhla zdrcující zpráva – matce byla diagnostikována rakovina v pokročilém stádiu, které bohužel záhy podlehla.

Než se děti a otec stihli ze ztráty milované maminky vzpamatovat, byli postaveni před další skličující informaci – rakovinu lékaři diagnostikovali i tatínkovi. Bohužel jí podlehl i on, a sice v roce 2015 (Samantě bylo teprve 17 let).

Po smrti obou rodičů žily děti ve strašlivé nejistotě. Sourozenci se báli, že je úřady rozdělí a umístí do pečovatelských ústavů. To ovšem nechtěla Samanta dopustit, a tak přerušila své studium na střední škole a nechala se tzv. zplnoletit. Své sourozence si poté vzala do opatrovnictví. Nyní dvaceti tříletá žena zastává roli matky i otce.

Pro své sourozence vaří, stará se o ně, uklízí jim a rovněž pracuje. Částečný úvazek jako servírka přijala kvůli tomu, aby byla schopná pokrýt náklady spojené s chodem domácnosti.

Zesnulá maminka je Samantě vzorem

V době, kdy Samanta přebírala zodpovědnost za své mladší bratry a sestry, jí bylo pouhých 17 let. Ona sama se tehdy považovala ještě za dítě, které rodiče potřebuje, ale zároveň si uvědomovala, že je ze všech nestarší, a tudíž má za své sourozence zodpovědnost. Ti totiž byli ještě malí a zranitelní – Samanta se proto rozhodla, že se pro ně stane oním dospělým, které ho tak zoufale potřebují a ze všech sil se snažila, aby zůstali všichni nadále pohromadě.

K tomuto odvážnému a nesobeckému kroku mladé ženě dopomohla mj. výchova jejích rodičů. Zejména svoji zesnulou maminku vnímá Samanta jako svůj obrovský morální a životní vzor, kterému se chce přiblížit. Aby se jí to podařilo co nejvíce, dokonce se vrátila do školy a úspěšně ji dokončila. Podle dostupných informací mladá žena nyní pokračuje studiem na vysoké škole, čímž se zase snaží motivovat své sourozence.

Zdroj: YouTube /  The View

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]