Proč by děti na veřejném hřišti měly být odděleny podle pohlaví? Zarážející příběh matky s malým synem

Fotografie: Pxhere

Malý chlapec si hrál na hřišti, kde na něho dohlížela máma. Následně však byla konfrontována, aby veřejné hřiště opustila. Chystaly se na něj totiž dcery jiných matek.

Být rodičem opravdu není snadné a musíte tvrdě pracovat, abyste měli věci pod kontrolou. Někdy je však těžké rozhodnout se, jak v té či oné situaci jednat lépe a rozhodnout se správně. V této situaci se vyskytly maminky, které chodí pravidelně navštěvovat místní hřiště se svými dětmi.

Žena se pokusila vyhnat malého chlapce ze hřiště

Klaudija Fischer, fejetonistka, která sdílí rady v rozhlasovém pořadu, si během živé diskuze vyslechla příběh jedné maminky. Žena uvedla, že má dceru a setkává se s dalšími matkami a jejich dcerami na hřišti v místním veřejném parku. Jednoho dne však přišla situace, kdy se na hřišti objevil chlapec ve společnosti své maminky, což ženu s dcerou velice zarazilo. Zeptala se jí tedy, zda by nechtěla jít jinam, protože její dcera se chtěla stýkat jen s jinými dívkami.

Matka dcery byla překvapená, že bylo její chování považováno za nemorální

Matka dívky byla poněkud překvapená, že chlapcova maminka odmítla opustit park a velmi se rozzlobila, když jí bylo navrženo, aby se synem opustili hřiště. K jejímu dalšímu překvapení ani Klaudija neocenila její chování k chlapcově mamince. Moderátorka jí vysvětlila, že požádat chlapce a jeho matku, aby opustili hřiště, je dost nevhodné, dokonce až nemorální.

hřiště
Fotografie: Freepik

Bariéra plachosti mezi malými dětmi

Klaudija také dodala, že chlapec je dítě, nikoli dospělý. Lidé by se v tomto světě neměli cítit privilegovaní. Malý chlapec dokáže být přece jenom opravdu přecitlivělý a takové jednání ho může poznamenat. Mezi matkami dívek a chlapců by neměl být žádný rozdíl dle Klaudije. Je jasné, že se naskytnou situace, a obzvláště v tomto nízkém věku, kdy se dvě pohlaví moc nemusí, nebo se spíše vzájemně bojí. To by ale nemělo být překážkou k budování malého dětského vztahu.

Zdroj: Zinoti

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]