Ruličky od toaletního papíru nemusí končit v koši. Naleznou i jiné uplatnění

Končí vaše ruličky toaletního papíru v koši, nebo dokonce přímo v záchodě? Je to chyba. Jak proto, že mohou ucpat potrubí, tak proto, že tvoříte zcela zbytečný odpad. Každá rulička se totiž dá použít i jinak. Dáme vám několik tipů. A do tvoření můžete klidně zapojit i děti. Užijí si mnoho zábavy a také dokážete skvěle podpořit jejich zručnost.

Organizér na psací potřeby

Přesně toto je jeden z nejzajímavějších způsobů, jak ruličky od toaletního papíru využít. Navíc je postup tak jednoduchý, že ho zvládnou i děti. Od chvíle, co si tento organizér vyrobí, budou mít na svém psacím stole stále dokonale uklizeno.

Výhodou tohoto využití je i to, že můžete vymyslet celou řadu variací. A to jak pokud jde o velikost, tak pokud jde o celkový design. Fantazii se v tomto směru meze stoprocentně nekladou. Tím si buďte jisti.

Dejte řád svým kabelům

Máte po bytě a po šuplatech mnoho kabelů? Nejenom, že mnohdy nevíte, na co jsou, ale často se do sebe také zamotávají. A to už může být problém. Použijte ruličky od toaletního papíru a dejte jim řád. Je to jednodušší, než si myslíte.

Je na vás, zda ruličky umístíte třeba do krabice, a poté do nich kabely zastrčíte. Jít se dá klidně i úplně jednoduchou cestou. Kabel smotáte, strčíte ho do ruličky, tu popíšete a už ji jenom uložíte do šuplete, nebo kamkoliv jinam.

Pěstujte své sazenice

Pokud se řadíte do skupiny vášnivých zahrádkářů, tak můžete ruličky od toaletního papíru použít i k pěstování sazenic. Když mají požadovanou velikost, oceníte i to, že se dají zasadit i s ruličkou, která se později v zemi rozloží. Tak si vše zefektivníte dvojnásob.

Nakrmte ptáčky

Máte zahradu a chcete dopřát nějakou tu pochoutku ptáčkům, kteří na ní žijí? Pokud ano, ruličky od toaletního papíru nahradí běžné krmítko. Stačí roli obalit třeba v arašídovém másle a potom ve směsi, která je určena pro pátky. Provlékněte provázek nebo drát a pověste tam, kam uznáte za vhodné.

Vytvořte si bytové dekorace

Na první pohled nemusí obyčejná rulička od toaletního papíru vypadat nijak esteticky přijatelně. Když ji však správně vylepšíte a modifikujete, změní se k nepoznání. A tak ji můžete použít i na tvorbu zajímavých bytových dekorací.

Můžete ji použít ve chvíli, kdy máte doma prázdné stěny a chcete na ně pověsit velmi originální obrazy vlastní výroby. Nebo můžete jít ještě dále a zkusit tyto unikátní 3D motivy, které vylepší jakýkoliv interiér.

Velikonoce jsou tu

Poslední náš tip se týká aktuálních velikonočních svátků. Pokud doma žádné dekorace nemáte, nezoufejte. Vezměte ruličku a vyrobte třeba originálního kohoutka nebo slepičku. Stačí k tomu barevný papír a lepidlo.