Originální betonové květináče můžete vyrobit i za pomoci plastových lahví

Betonové květináče si sice můžete koupit, ale proč něco takového dělat, když si je můžete také celkem snadno vyrobit. A možná budete překvapeni tím, co k tomu budete potřebovat primárně. Jsou to obyčejné PET lahve. Pokud je doma máte, nemusíte je hned vyhazovat, ale můžete je použít na něco, co vaši zahradu dokonale zkrášlí.

Lahve jsou základ

Jako první je třeba připravit si PET lahve. Velikosti volte podle toho, jak velké chcete své betonové květináče mít. Důležité je lahev připravit, a to rozříznout je na dvě stejné poloviny. Takto doporučujeme nachystat si sedm takových půlek lahví.

Naplňte je betonem

Když jsou lahve připraveny, tak je můžete začít plnit namíchaným betonem, který nachystáte podle návodu. Lahve naplňte a beton zarovnejte. Potom už stačí jenom čekat na to, až uschne. V tu chvíli ho z lahve vyklepněte a máte svůj základní polotovar.

Ještě je potřeba udělat dno

Nyní máte k dispozici sedm betonových polotovarů, které klasicky kopírují tvar samotných lahví. Co s nimi dále? Je třeba udělat dno. A to tak, že je jednoduše napícháte hrdlem dolů, do nádoby s pískem. Tak, aby už tvořily kulatý tvar květináče.

Nyní do středového prostoru nasypete písek. To samozřejmě proto, aby se beton do tohoto prostoru nedostal, jelikož ten musí zůstat prázdný. Právě sem následně přijdou vaše rostliny.

Poté už na písek nalijte beton tak, aby se vytvořila hladká rovná plocha, která se bude dotýkat i jednotlivých lahví. Tím je spojí v pevný květináč, který už bude mít i dno. A tady je samozřejmě opět třeba čekat, než vše ztuhne.

Máte hotovo

Když je vše pevné, jsou vaše betonové květináče hotové. Vysypte písek, očistěte, začistěte a dále se můžete pustit třeba do estetického krášlení, například tím, že využijete barvu.

Následně zbývá už jenom to poslední, čím je samozřejmě květina, kterou do květináče umístíte. A ten postavíte na svou zahradu, k domu, nebo klidně i kamkoliv jinam.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]