Rolety z tapet okna nejen vyzdobí, ale zároveň jsou i praktické

Zapomeňte na žaluzie. Rolety z tapet jsou mnohem lepší volbou. A jsou unikátní tím, že si je můžete sami vyrobit. Není na tom absolutně nic složitého a zvládnout to může opravdu každý. Tedy i vy. Aby byl výsledek takový, jaký očekáváte, podívejte se na náš návod, který vás celým procesem provede krok za krokem.

Pár běžných věcí

Co budete na rolety z tapet potřebovat? Budou to jenom zcela běžné věci, které doma jistě máte. Máme na mysli samotné role tapety, dále nůžky, metr, šídlo a pevnou nit, oboustrannou lepicí pásku a lepidlo. Máte? Tak se můžete pustit do práce.

Vše si vyměřte

Jako první jsou třeba přípravné práce založené na tom, že si vše důkladně vyměříte. Tedy velikost vašeho okna, abyste věděli, jak velké rolety z tapet mít. Poté se můžete pustit do stříhání jednotlivých rolí.

Aby rolety z tapet plnily i svou estetickou funkci, měly by být dokonalé z obou stran. To zajistíte tak, že je slepíte rubem k sobě. K tomu vám poslouží jakékoliv běžné, ale kvalitní lepidlo.

Vyrobte rolety

Když je vše slepeno, můžete se pustit do výroby samotných rolet. Vše si opět nejprve vyměřte tak, abyste věděli, kde budou přehyby. Ty by měly být velké zhruba kolem deseti centimetrů maximálně. Následně začněte jednotlivé ohyby opatrně tvořit, tak jako když děláte klasickou papírovou harmoniku.

Provlékněte lanko

Když je vše zohýbáno, od začátku až do konce, vezmete si svůj provázek, který je třeba všemi ohyby protáhnout. A to také od začátku do konce. Provázek by měl vést samotným středem zohýbané části,. V tomto vám pomůže šídlo jako nástroj, který jme, zmínili v úvodu. Tím jsou vaše rolety z tapety téměř hotové.

Umístěte je na okno

Žádné složitosti, jako třeba při instalaci žaluzií rozhodně čekat nemusíte. Umístění na okno je jednodušší, než si myslíte. Plně postačí oboustranná páska, kterou nalepíte na rám okna a potom na ni nalepíte svou roletu. Jelikož je lehká, tak si můžete být jisti tím, že bude bez problémů držet.