Silně znečištěný záchod snadno vyčistíte díky jednoduchému postupu. Pomůže i prostředek, který běžně používáte v kuchyni

Fotografie: Depositphotos

Na trhu je neskutečné množství různých přípravků na čištění toalet. Člověk si pak nemůže ani vybrat, který z nich je nejlepší. Naučte se je správně používat.

Záchodová mísa může být jedním z nejšpinavějších míst, pokud ji nebudete pravidelně čistit. A sami moc dobře víte, že právě záchod se musí čistit mnohem častěji, než cokoliv jiného. Proto existuje opravdu velké množství různých čističích prostředků, které vám zaručují dokonalou čistotu a svěžest. Jenže který z nich je ten nejlepší a jak ho správně používat?

Fotografie: Depositphotos

Nalijte do záchodu prostředek na mytí nádobí

Dokonce i prostředek na mytí nádobí, který najdete v jakémkoliv supermarketu, nebo který si můžete vyrobit i sami doma, vám pomůže vyčistit toaletu. Stačí, když budete postupovat podle těchto kroků:

  • Na dno záchodové mísy nalijte půl sklenice prostředku na mytí nádobí a nechte deset minut působit. Poté nalijte do záchodu litr horké vody a počkejte dalších 25 minut.
  • Všimněte si, že stojaté vody začne ubývat působením prostředku na mytí nádobí, který promaže průchod. Záchod pak můžete spláchnout, aby vše odteklo do kanalizace.

Vyčistěte záchod octem

Nalijte destilovaný bílý ocet do hrnce a přidejte do něj horkou vodu. Vše dobře promíchejte a nalijte tuto směs do toalety. Poté můžete na dvacet minut odejít a nechat tuto směs působit. Po dvaceti minutách uvidíte překvapující výsledky, vaše toaleta se bude blýskat. Poté už jen spláchněte a máte hotovo. Tento způsob můžete používat kdykoliv se vám zachce.

Fotografie: Depositphotos

Odvápnění toalety papírovými ubrousky a octem

Pro ekologické a ekonomické čištění se rozhodněte pro papírové ručníky namočené v bílém octě. Vnitřek misky vyložte papírem a nechte působit několik hodin nebo i přes noc. Pro ideální účinky můžete papír ještě posypat jedlou sodou. Když budete mít pocit, že máte hotovo, odstraňte papír a spláchněte záchod. Poté ještě vydrhněte, abyste odstranili odolné skvrny.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]