Nevěsta a ženich nechtějí na vlastní svatbě své prarodiče. Důvod je opravdu zarážející a pro mnohé zcela nepřijatelný

Fotografie: Depositphotos

Proč není starší generace na svatbě vítána? Uživatelé internetu nenechali na zamilovaném páru nit suchou. Někteří se jich však zastali.

Ženichové a nevěsty mají pro své hosty často různá přání a mnohé z nich vyvolávají rozhořčení a nepochopení. Není pochyb o tom, že se tento pár vystavil nevkusu zvláštním způsobem. Rozhodli se totiž, že nechtějí, aby se jejich svatby účastnili starší lidé, například jejich vlastní prarodiče!

Svatby ano, ale ne pro každého

Snoubenci se často obávají, že jim přítomnost některých lidí zkazí zábavu. Stále častěji slýcháme, že si nepřejí, aby byly na obřadu přítomny děti, ale v tomto případě jde o úplně jinou skupinu – starší lidi. Milenci se rozhodli, že na jejich svatbě budou jen ti, kteří nedosáhli 70 let. Kde se tento nápad vzal?

Pár se bude na podzim brát a v současné době vše připravují. Oba snoubenci mají velké rodiny a snaží se uspořádat seznam hostů tak, aby se vešli do rozpočtu. Prarodičům je přes 80 let a babička snoubence má Alzheimerovu chorobu. Zapomíná, kdo jsou různí lidé, často neví, kde je, a někdy začne bezdůvodně plakat nebo křičet, což je skutečně depresivní. Prarodiče nevěsty mají zdravotní problémy a potřebují velkou péči a pozornost.

Fotografie: Pixabay

Snoubenci se shodli na tom, že nechtějí, aby jim něco takového, jako výše uvedené zdravotní problémy, zkazily jejich velký den. Nechtějí, aby babička během obřadu křičela nebo dělala hluk nebo aby hosty rozptylovala skutečnost, že dědeček potřebuje pomoc. Bojí se, že všichni pak budou věnovat pozornost jim, a ne svatbě a novomanželům. Proto se snoubenci rozhodli, že na svatbě nechtějí lidi starší 70 let.

Nastávající nevěsta v rozhovoru uvedla, že věří, že na svatbě by se určitě nudili a bylo by jim pohodlněji doma. Také by to byla příležitost pro jejich pečovatele, aby si odpočinuli a bavili se, místo aby se starali o povinnosti. Snoubenec se svou budoucí manželkou souhlasí, ale zbytek rodiny je rozhodnutím mladého páru pobouřen.

Zvěte si, koho chcete, ale pak se nedivte

Většina uživatelů internetu je toho názoru, že nevěsta a ženich se chovají nevhodně a měli by se nad svým chováním zamyslet. „Jste hrozní. Měli byste být šťastní, že máte ještě prarodiče. Moji jsou již mrtví.“, pobuřují se lidé na internetu. Jiní komentující si myslí, že prarodiče bude velmi mrzet, že je vnuci nechtějí na vlastní svatbě.

Fotografie: Pixabay

Jiní komentující vyjádřili podporu. „Je to vaše svatba a máte právo pozvat si na ni, koho chcete. Chápu, že nechcete, aby na něm byli lidé, kteří by ho mohli narušit. Zvlášť babička, která si na tuhle svatbu ani nevzpomene.“ Líbí se mi, že všichni akceptují svatby bez dětí, ale když někdo zavede horní věkovou hranici pro hosty, lidé se zblázní. Je to vaše svatba, dělejte si, co chcete, ale nedivte se, že někteří lidé nepřijdou.“ Co si o takovém rozhodnutí myslíte vy?

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]