Unikátní odstraňovač mastnoty ze skleněných dvířek od trouby. Stačí pár minut a budou zářit novotou

Fotografie: Freepik

Jsou domácí práce, které nikdo nechce dělat. A není divu, odstraňovat zaschlou špínu a připečenou mastnotu z vnitřku trouby, především skleněných dvířek, je úmorná a časově náročná práce, kterou všichni odkládají do doby, než už není zbytí a prostě se vyčistit musí, jinak by nešla použít.

Tuto činnost si můžete ale lehce usnadnit, postačí vědět, jak na to! Pak stačí 4 minuty a trouba je jako nová.

Fotografie: Freepik

Domácí práce, která děsí

Trouba špinavá až běda? A co ta dvířka, přes která není ani vidět? Bože, to bude námaha! Přepadávají vás obdobné myšlenky při pohledu na dlouho nečištěnou troubu? Co si budeme namlouvat, čištění trouby je domácí práce, do které se nikomu nechce. Jenže při větším znečištění je nepoužitelná, takže se pusťte do toho. A dříve, než začnete čistit běžným způsobem, vyzkoušejte tento způsob, který vám nezabere ani 4 minuty vašeho drahocenného času. Nevěříte?

Efektivní, a přitom levní pomocníci

Sklo jako nové? To těžko, když nyní není přes špínu a zapečenou mastnotu ani vidět! Tento způsob lze použít u každé trouby se skleněnými dvířky, protože je šetrný a velmi efektivní. Navíc s levnými a v každé domácnosti dostupnými prostředky, které jsou účinnější než drahé marketingové prostředky. Posuďte sami, budete potřebovat pouze jedlou sodu a hliníkovou folii.

Fotografie: Freepik

Čistá skleněná dvířka bez námahy

Jednoduchý návod na čištění se používá při nadměrné mastnotě a připáleninách. Jedlá soda je výborným pomocníkem při pečení, ale také při úklidu, má totiž čisticí i antibakteriální účinky, eliminuje pachy.

Jedlá soda se používá při čištění odpadu a dřezu, při dočišťování dlaždic v koupelně nebo spár mezi dlaždicemi, likviduje plísně nebo hnilobu. Přesně tyto účinky napomohou také při čištění špinavých dvířek trouby, které budete mít hotové během chviličky.

4 minuty k zářivé čistotě

Jindy trvá čištění trouby a dvířek hodiny a nyní pouhé 4 minuty? Je to tak a vůbec se nebojte, že by alobal poškrábal žáruvzdorné sklo. Do hrnku nalijte horkou vodu a nasypte jedlou sodu. Máčejte alobal v hrnku, je vhodnější vytvořit z hliníkové folie kuličku. Po řádném namočení kuličkou očistěte skleněná dvířka zevnitř, během pár minut budou zářit novotou. Sodu, která může ulpět na skle, dočistěte pomocí papírových utěrek namočených do teplé vody.

Fotografie: Freepik

Soda pomůže i s vnitřkem

Na očištění vnitřku trouby od usazenin a připálených skvrn použijte také jedlou sodu. Do zapékací misky dejte asi 200 ml vody, přidejte 3-5 lžiček jedlé sody a ocet. Dejte na rošt doprostřed trouby a vložte do předehřáté trouby na 100 °C na 45 minut. Poté otevřete dvířka a pomocí hadříku dočistěte stěny.

Zdroj: Goodhousekeeping

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]