Jak vytvořit kreativní domácnost? Stačí pár chytrých kousků nábytku a vhodné bytové doplňky!

Každá hospodyňka se snaží vytvořit sobě a své rodině útočiště, kde se budou všichni cítit dobře a rádi tam budou trávit svůj čas. V dnešní době je už skutečně tolik možností, jak zařídit svůj domov. I tak ovšem jistě oceníte každý tip navíc!

Bydlení by mělo být takové, aby působilo příjemným, útulným, rodinným dojmem. Zároveň by však mělo být jistým způsobem originální a kreativní natolik, aby neustále podněcovalo všechny členy rodiny k dalším činnostem.

Kreativní bydlení je inspirativní!

Tak například dětský pokojíček by měl být zařízený tak, aby si v něm dítě nejen rádo hrálo, ale také bylo inspirováno k přečtení knížky, učení se novým věcem atd. Chytře řešená kuchyně zase umožňuje tvoření gastronomických lahůdek. Obývací pokoj rozhodně není místem určeným jen ke koukání na televizi. Dostatečně veliký gauč dává prostor ke společně prožitému času celé rodiny, třeba při hře karet nebo společenské hry. Koupelna v kreativní domácnosti, to je místo pro načerpání energie.

Pokud chcete,a by váš domov působil originálně a kreativně zároveň, je důležité přijímat nejen nápady a styly ‘’zvenčí’’, bydlení můžete dotvářet a individualizovat vy sami!

Jak na to?

Máte pocit, že nejste natolik surreálně a kreativně zaměření? Nebojte se zaměření na detaily a na ‘’chytrost’’ nábytku. Jak již bylopodzimni-dekor řečeno kreativitu hledejte nejen u výrobců nábytku, ale také u sebe. Pořiďte si tedy barvy na sklo a vyzkoušejte malířskou batiku. Nebo si vytvořte dle ročního období přírodní doplněk do bytu či domu. Vše, co si člověk vyrobí sám ho bude těšit a zároveň to bude fungovat jako další inspirace i pro další členy rodiny.

V případě, že nemáte umělecké nadání, i tak nezoufejte. Dětský pokoj zvládnete vymalovat a pak už jen stačí koupit veselé nálepky na zeď. Jejich lepení bude bavit vás i vaše děti!

Cokoli si uděláte sama, znamená, že jste za to nemusela platit někomu jinému. Těšit vás bude tato skutečnost, že jste tedy ušetřila peníze, které pak můžete použít na něco jiného.

Co se týká praktického a kreativního nábytku, vždy věnujte pozornost nejen designu a vychytanému fungování. Především kvalita je u těchto výrobků důležitá. Tak třeba závěsná skřínka do vaší originální koupelny by měla být moderní, praktická a vyrobená z odolného materiálu.

Ani po vybavení svého bydlení nemusíte s kreativitou přestávat. Svůj domov můžete měnit spolu s ročními obdobími, podle různých příležitostí atd. Zvláště pokoj pro děti vyžaduje neustálé změny.

 Baví vás kreativní zařizování? Co považujete za nejlepší kousek?

 

 

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]