Troubu jsem vyčistila do 10 minut pomocí této domácí směsi, kterou mi poradila kamarádka uklízečka

Fotografie: Depositphotos

Očista trouby je nepříjemným, leč jednou za čas nevyhnutelným úkonem. Hlavně tehdy, pokud chcete zachovat její funkčnost, případně se zbavit zápachu v kuchyni.

Domácnost většina lidí uklízí každý týden, případně jinak, ale pravidelně. Čištění trouby však máme tendenci odkládat. Už jen při tom sousloví se do mysli vkrádá představa úporného drhnutí a oškrabování připečených kousků. Takových, které nebudou chtít pustit, a strávíme nad tím klidně polovinu dne. Protože ale nejste první, koho to trápí, je tu hned několik zlepšováků. S těmito triky se původní řehole stane věcí mnohem snazší a obvykle také rychlejší. Jak na to?

Domácí recept na čistič trouby

V první řadě nemusíte kupovat žádné komerční produkty. Špinavou troubu totiž velmi snadno vyřešíte pomocí toho, co už máte dávno doma. Stačí vám čtyři přísady, jejichž kombinací vznikne dle stránek Newly naprosto univerzální domácí čistič. Z toho navíc plyne, že ho nepoužijete jen na troubu. Obrovskou výhodou je také to, že se obejdete bez agresivní chemie. Ta nebývá moc šetrná k životnímu prostředí ani k lidskému organismu.

Její dlouhodobé používání v silných variantách může přivodit alergie, případně další zdravotní problémy. Zde popsaná směs je ovšem minimálně stejně efektivní jako to, co najdete v regálech supermarketů. Už mnoho hospodyň ji otestovalo s naprosto vynikajícími výsledky. A je velmi pravděpodobné, že se po ozkoušení přidáte k tomuto nadšení.

Kamarádka uklízečka mi ukázala rychlý způsob čištění koberce. Zelí ho za 5 minut vrátí do dokonalého stavu

Jak vyrobit domácí čistič?

K této směsi potřebujete 12,8 deci vlažné vody, 2,25 deci octa, 1,1 deci citronové šťávy (lze použit citronový extrakt) a 4 polévkové lžíce běžného saponátu. Jak je vidět, bez něho to půjde těžko, ale je to jen drobné množství. Všechny vyjmenované suroviny důkladně promíchejte a poté nalijte do rozprašovače. Není to první případ, kdy o takových směsích na SvětěKreativity píšeme. Jednoduše nastříkejte po celé troubě a nechejte nějakou dobu působit. Pak otřete hadříkem.

úklid čištění pomůcky
Fotografie: Pixabay

Evergreenem domácího úklidu je také využití sody, což potvrzuje i web AbecedaZahrady. Ta je vynikající hlavně proti mastnotě včetně té dlouho usazené. Pastu z ní (sody, nikoli mastnoty) připravíte opravdu snadno. V malé misce smíchejte sodu s trochou citronové šťávy. Budete potřebovat gumové rukavice, protože se nepochybně zašpiníte. Hadříkem nebo kartáčkem pak pastu naneste na kritická místa a nechte asi 15 minut působit. Výsledek bude fantastický.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*