Záchrana pro všechny, které trápí plíseň v koupelně díky nejlepšímu prostředku na její odstranění. Vraťte koupelně její původní lesk

Fotografie: Freepik

Co se týká čistoty domu, není pochyb o tom, že největším problémem zpravidla bývá vlhkost. Vede totiž k tvorbě nečistot a především plísní. Z dlouhodobého hlediska to může mít vliv nejen na vzhled naší domácnosti, ale také na naše zdraví. Pokud vás doma trápí plíseň, hlavně ve vlhkých místnostech, jako je například koupelna nebo sklep, máme pro vás tip, jak se jí snadno a efektivně zbavit.

Na plísně si dávejte pozor

Formy plísní jsou různé. Když některé rostou na malých plochách, které jsou pravidelně čištěny, jsou obecně pro člověka neškodné. Když však mají čas na to, aby se rozvíjely a rozptylovaly částice do okolního vzduchu, může se jednat o velké nebezpečí pro naše zdraví. Jejich vdechování totiž může způsobit více či méně vážné zdravotní problémy, jako například:

  • Podráždění očí, nosu a krku
  • Kašel
  • Chronickou únavu
  • Bolesti hlavy

Proto je nejlepší zabránit rozvoji plísní a na to vám pomůže následující trik.

Fotografie: Freepik

Jak zabránit růstu plísní v koupelně?

Máte čistou koupelnu a samozřejmě si přejete, aby to tak i zůstalo. Nepropadejte panice, na vše existuje nějaká zbraň. Není žádným tajemstvím, pokud chcete zabránit růstu plísní, musíte větrat. Z toho důvodu je ve vaší koupelně důležitý ventilační prostředek.

Po sprše nebo koupeli otevřete okno nebo dveře, aby mohl vzduch cirkulovat. Kromě toho se doporučuje otřít všechna zamlžená zrcadla, zástěnu sprchy a stěny suchým ručníkem, aby se snížilo riziko tvorby plísní.

Fotografie: Freepik

Jak vyčistit koupelnu od plísní?

Čistění spár v koupelně může být velice komplikované. Z tohoto důvodu vám poskytneme malý trik, jak odstranit tvrdohlavou špínu. K tomu budete potřebovat:

  • 2 PL jablečného octa
  • 2 PL jedlé sody
  • 1 PL mycího prostředku
  • 2 PL zubní pasty
  • šťávu z půlky citrónu
Fotografie: Freepik

Tak a teď se pustíme do práce. Všechny výše zmíněné ingredience smíchejte v jedné, dostatečně velké, nádobě. Houbičku na nádobí namočte do vlažné vody a naneste na ni výslednou čisticí směs. Následně začněte s úklidem obvyklým způsobem. Doporučuje se však nechat směs působit alespoň 10 minut, klidně i déle. Poté pečlivě opláchněte veškeré zbytky čisticího prostředku, abyste se mohli opět těšit z obnoveného lesku vaší koupelny.

Není to nic těžkého, vždy je jen potřeba znát ty správné ingredience, které vám s nečistotami pomohou. Tento domácí přípravek samozřejmě můžete zkusit i na jinou špínu, které se ve své domácnosti chcete zbavit.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]