Účinky aktivního uhlí, o kterých málokdo ví. Na organismus má blahodárný vliv

Fotografie: PxHere

Správná funkce trávicího systému v našem těle je velmi důležitá. Proto je dobré se jednou za čas pročistit, a k tomu se skvěle hodí aktivní uhlí, které by měl mít každý doma. Je to lék téměř na všechny neduhy.

Snižuje množství plynů v těle a také hladinu cholesterolu

Všichni na světě produkují plyny a úplně normální je to až 14x za den. Jestli ale trpíme nadýmáním nebo dokonce bolestivými křečemi, aktivní uhlí vám pomůže. Stačí ho vypít před jídlem a bolesti by měly ustoupit, stejně jako produkce střevních plynů.

Fotografie: PxHere

Vysoký cholesterol může být velmi nebezpečný. Jedna studie zjistila, že lidé, kteří si třikrát denně dávali 8 gramů aktivního uhlí, měli o 41% nižší špatný cholesterol.

Ledviny každý den vyčistí až 140 litrů a vytvoří až dva litry moči, která je tvořená odpadem. Aktivní uhlí vyplavuje močovinu a další toxiny, takže naše ledviny zůstanou zdravé.

Fotografie: PxHere

Otrava jídlem není u nás tolik častá, ale například v USA je každý rok hlášeno až 48 milionů případů. Předcházet zvracení, průjmu nebo bolestem břicha můžete užitím aktivního uhlí hned při prvních příznacích. Rychle neutralizuje toxiny v těle.

Fotografie: PxHere

Krásná pokožka a lesklé vlasy díky aktivního uhlí

Aktivní uhlí dokáže z kůže dostat nečistoty a také olej z pórů. Díky tomu tak vaše pokožka bude vláčná a čistá. Stejně jako na pokožku působí uhlí na vlasy. Dodá jim lesk a hebkost a pryč bude mastnota a poškozené vlasy. Navíc je uhlí 100 % přírodní a šetrné k životnímu prostředí, na rozdíl od klasických šamponů.

Použít aktivní uhlí můžete také na jiné části těla:

  • Zuby – uhlí dokáže vybělit zuby. Nevěříte? Stačí použít 2-3x týdně a uvidíte rozdíl.
Fotografie: PxHere
  • Zbaví vás také nepříjemného zápachu z úst, chrání dásně před bakteriemi
Fotografie: Pixabay

Aktivní uhlí je bez chuti a nemusíte mít strach, že byste si zabarvili zuby. Snadno se opláchne vodou a nezanechá stopy.

Přehnali jste to s alkoholem? I tady aktivní uhlí pomůže

Aktivní uhlí podporuje omlazení, odstraňuje z těla toxiny. Kocovinu bude znát každý z nás. Jako prevence působí právě aktivní uhlí. Dejte si ho ještě předtím, než s alkoholem začnete. Ráno se probudíte svěží a bez bolestí hlavy nebo žaludku.

Fotografie: PxHere

Pomůže také v čistění trávicího systému. Všude v potravinách najdete nějaké škodlivé toxiny nebo další prvky, které jsou pro naše tělo nezdravé. Pravidelnou konzumací aktivního uhlí si zažívací systém pravidelně čistíte a můžete tak zabránit různým zánětům.