Tablety do myčky si pořiďte i pokud myjete nádobí v ruce. V domácnosti ušetří spoustu práce

Fotografie: Pixabay

Možná i vy znáte někoho, kdo si pravidelně kupuje tablety do myčky, a to i přesto, že myčku vůbec nemá a celý život myje nádobí v ruce. Takový člověk ale s největší pravděpodobností není žádný blázen, jen moc dobře zná tento chytrý trik, který vám může ušetřit spoustu práce a peněz.

Tablety do myčky se totiž dají využít na celou řadu dalších způsobů, které zdánlivě vůbec nesouvisí s jejich původním účelem. Na spoustu potíží v domácnosti vám pomohou a vy se vyhnete tomu, abyste kupovali předražené výrobky, které vás stejně lákají jen na barevný obal. Na co se dají tablety od myčky použít a jak se budou hodit právě vám?

Už nikdy nepříjemný zápach z odtoku

Všichni to dobře známe – odtok může často velmi nepříjemně zapáchat. Vyřešit se to dá snadno a rychle s pomocí jediné tablety do myčky. Vložte ji do odtoku a pomalu do něj lijte horkou vodu z konvice. Jakmile se tableta úplně rozpustí, bude ihned po zápachu. Pokud chcete zlepšit čisticí účinek tablety a také s pomocí ní rozpustit usazeniny v potrubí, můžete ještě odtok propláchnout běžným octem.

Fotografie: Pixabay

Voňavá pračka

Během praní se v pračce usazují různé nečistoty, mohou se tvořit plísně a kvůli tomu vzniká i nepříjemný pach. Tím pak nutně nasákne i vaše prádlo a namísto voňavého oblečení máte jen nepříjemně páchnoucí prádlo.

Chcete-li se zápachu rychle a efektivně zbavit, vhoďte do bubnu dvě tablety a zapněte pračku na maximální dobu při nejvyšší teplotě. Po dokončení cyklu nebudete cítit žádné nepříjemné pachy a pračka bude znovu voňavá a čistá.

Čistá trouba

Opravdu je třeba troubu čistit? Ale jistě – není nicméně potřeba na to kupovat drahé přípravky. Postačí vám opět obyčejné tablety do myčky, které si poradí i s touto zašlou špínou. Účinek používání tablet do myčky rozhodně předčí vaše očekávání.

Fotografie: Freepik

Tabletu stačí rozpustit v horké vodě. Jakmile vám vznikne roztok, nasaďte si rukavice a s pomocí houbičky jej naneste na povrch trouby. Po 15 minutách můžete povrch setřít vlhkým hadříkem a všechny nečistoty půjdou snadno dolů.

Dejte plechu nový život

Kromě trouby můžete vyzkoušet sílu tablet do myčky i na starém a zašlém plechu nebo pekáči. Stačí nalít trochu horké vody do pekáče a k tomu přidat jednu tabletu do myčky. Nechte působit přes noc a ráno jen omyjte vodou.

Bílé prádlo i závěsy

Všechny ženy v domácnosti vědí, jak obtížné je dosáhnout dokonalé bělosti, zvláště pokud jde o látky vyžadující extra péči. Tento problém ale hravě pomůže vyřešit teplá voda a jedna tableta do myčky.

Jakmile máte pocit, že látka začíná šednout nebo je nevýrazná a žlutá, rozpusťte jednu tabletu v horké vodě a přidejte ji do pračky k prádlu. Zapněte prací cyklus na jemné tkaniny. Výsledek vás velmi mile překvapí. Žádné speciální bělicí prostředky už nebudete potřebovat.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]