Tablety do myčky si pořiďte i pokud myjete nádobí v ruce. V domácnosti ušetří spoustu práce

Fotografie: Pixabay

Možná i vy znáte někoho, kdo si pravidelně kupuje tablety do myčky, a to i přesto, že myčku vůbec nemá a celý život myje nádobí v ruce. Takový člověk ale s největší pravděpodobností není žádný blázen, jen moc dobře zná tento chytrý trik, který vám může ušetřit spoustu práce a peněz.

Tablety do myčky se totiž dají využít na celou řadu dalších způsobů, které zdánlivě vůbec nesouvisí s jejich původním účelem. Na spoustu potíží v domácnosti vám pomohou a vy se vyhnete tomu, abyste kupovali předražené výrobky, které vás stejně lákají jen na barevný obal. Na co se dají tablety od myčky použít a jak se budou hodit právě vám?

Už nikdy nepříjemný zápach z odtoku

Všichni to dobře známe – odtok může často velmi nepříjemně zapáchat. Vyřešit se to dá snadno a rychle s pomocí jediné tablety do myčky. Vložte ji do odtoku a pomalu do něj lijte horkou vodu z konvice. Jakmile se tableta úplně rozpustí, bude ihned po zápachu. Pokud chcete zlepšit čisticí účinek tablety a také s pomocí ní rozpustit usazeniny v potrubí, můžete ještě odtok propláchnout běžným octem.

Fotografie: Pixabay

Voňavá pračka

Během praní se v pračce usazují různé nečistoty, mohou se tvořit plísně a kvůli tomu vzniká i nepříjemný pach. Tím pak nutně nasákne i vaše prádlo a namísto voňavého oblečení máte jen nepříjemně páchnoucí prádlo.

Chcete-li se zápachu rychle a efektivně zbavit, vhoďte do bubnu dvě tablety a zapněte pračku na maximální dobu při nejvyšší teplotě. Po dokončení cyklu nebudete cítit žádné nepříjemné pachy a pračka bude znovu voňavá a čistá.

Čistá trouba

Opravdu je třeba troubu čistit? Ale jistě – není nicméně potřeba na to kupovat drahé přípravky. Postačí vám opět obyčejné tablety do myčky, které si poradí i s touto zašlou špínou. Účinek používání tablet do myčky rozhodně předčí vaše očekávání.

Fotografie: Freepik

Tabletu stačí rozpustit v horké vodě. Jakmile vám vznikne roztok, nasaďte si rukavice a s pomocí houbičky jej naneste na povrch trouby. Po 15 minutách můžete povrch setřít vlhkým hadříkem a všechny nečistoty půjdou snadno dolů.

Dejte plechu nový život

Kromě trouby můžete vyzkoušet sílu tablet do myčky i na starém a zašlém plechu nebo pekáči. Stačí nalít trochu horké vody do pekáče a k tomu přidat jednu tabletu do myčky. Nechte působit přes noc a ráno jen omyjte vodou.

Bílé prádlo i závěsy

Všechny ženy v domácnosti vědí, jak obtížné je dosáhnout dokonalé bělosti, zvláště pokud jde o látky vyžadující extra péči. Tento problém ale hravě pomůže vyřešit teplá voda a jedna tableta do myčky.

Jakmile máte pocit, že látka začíná šednout nebo je nevýrazná a žlutá, rozpusťte jednu tabletu v horké vodě a přidejte ji do pračky k prádlu. Zapněte prací cyklus na jemné tkaniny. Výsledek vás velmi mile překvapí. Žádné speciální bělicí prostředky už nebudete potřebovat.