Dívka s rakovinou vyhrála nejtěžší bitvu. Při odchodu z nemocnice způsobila pozdvižení

Fotografie: Bill Branson / Public domain

Děvčátko si po vyhraném boji s rakovinou mohlo zazvonit na zvon, a oslavit tak své vítězství. Byla to radost pro celou nemocnici. Všichni jí to upřímně přáli.

Rakovina je opravdu zákeřná nemoc, která už na druhý břeh vzala spoustu lidí. Bohužel ne vždy se ji totiž podaří vyléčit. Léčba je velmi nákladná a psychicky i časově náročná. Ne každý ji zvládne. Zvláště pro rodiče malých dětí je to velmi zátěžové. Nikdo nechce vidět své vlastní dítě trpět. V té chvíli byste nejraději převzali všechnu bolest na sebe a trpěli za něj. Protože jinak můžete cítit pocit bezmoci. Všechno necháváte na lékařích a jako rodič jen trpělivě vyčkáváte na výsledek léčby.

Náročná léčba

Malá Eleni se přes rok potýkala s těžkou variantou rakoviny kostí. Její vyhlídky nebyly vůbec příznivé. Trávila veškerý svůj čas v nemocnici. Rodiče celou situaci dlouhodobě nezvládali a nebyli na tom psychicky dobře. Navíc finančně přestávali zvládat vše dotovat. Matka musela s dcerou zůstat v nemocnici, takže přestala chodit do práce. Po třičtvrtě roce naštěstí začal její stav vypadat více nadějně, i lékaři si ho pochvalovali. Nová forma léčby začala fungovat a všichni dostali novou motivaci a naději fungovat.

Chlapec bojující s leukémií zvoní na důkaz, že porazil rakovinu. Všichni tleskají a zpívají mu písničku

Zvonění na zvon

Po celých měsících strávených úmornou hospitalizací v nemocnici přišel zázrak. Eleni byla vyléčena. Sice si v zařízení ještě nějakou chvíli pobyla kvůli načerpání energie, ale později se už konečně mohla navrátit do svého domova. Pro tuto záležitost existuje speciální rituál, který podstoupí každý pacient při odchodu domů. Musíte zazvonit na zvon na znak svého vyléčení. Vždy se pak dostaví celé oddělení, aby vám zatleskalo a popřálo mnoho štěstí do další cesty životem. Je to opravdu radostná chvíle.

Na takový rituál se těšila i malá dívenka. Bylo to pro ni jako vysvobození ze zlého snu. Znovu se mohla plně nadechnout. Následně nemocnice zveřejnila příspěvek na facebooku, kde jí veřejně pogratulovala k úspěchu. Uvedla, že se dívka může stát velkou inspirací i pro ostatní malé bojovníky, protože v životě se nemá nic vzdávat. Musíte vydržet do posledního dechu, i když nic nevypadá příznivě, slunce ještě může vysvitnout na povrch a ukázat nový směr.

Sbírky pro ostatní děti

Rodina by ráda dále pracovala na podpoře onkologických pacientů, protože sama ví, jak moc je celková léčba náročná. Založila nový fond, který se této problematice věnuje. Proto ani vy nezapomínejte pravidelně podporovat nemocné děti.

Zdroj: Newsitamea

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]