Kvůli těžké nemoci si musela ostříhat všechny dlouhé vlasy na krátko. Proměna z ní udělala ještě větší krásku

Kadernik stříhá
Fotografie: Freepik

Žena si před nástupem na chemoterapii musela nechat ostříhat své krásné dlouhé vlasy na krátko, aby si na změnu zvykla. Výsledek všechny ohromil, velmi jí to slušelo.

Lidé často touží po radikálních změnách, když se potřebují zbavit něčeho starého a nefunkčního. Přináší jim to pocit svobody a zadostiučinění v nové životní kapitole. V takovém případě kolikrát sahají po změně vlasového účesu. Změní se, ale vlasy mohou zase dorůst zpět a získat znovu původní stav. Pak také existují lidé, kteří sice přeměnu nechtějí, přesto ji musí udělat. Obzvláště, pokud je sužuje nějaká závažná nemoc, u které dochází k jejich ztrátě. Je to pak velmi psychicky náročné.

Sen o vlasové proměně

Laura měla v hlavě zvláštní sen poté, co dostala sdělení o své diagnóze, jež byla velmi radikální. Nález zněl rakovina a následná chemoterapie, při níž samozřejmě dochází k úplné ztrátě vlasů. Proto si vymyslela, že si nechá nejdříve ostříhat vlasy na velmi krátký sestřih. Ona sama měla totiž opravdu zdravé dlouhé vlasy. Zářily hnědou barvou a vypadaly opravdu skvěle. Pro tuto záležitost si vybrala jedno z nejlepších kadeřnictví v New Yorku a nechala je čarovat.

Nejprve se tvářila velmi nervózně, protože kadeřník se rozhodl najednou ustřihnout rovnou 30 centimetrů vlasů. Stačilo pár střihů a stala se z ní rázem krátkovlasá dívka. Následně se pak, když začal celý účes sestříhávat, cítila najednou už o hodně lépe. Vše do sebe začalo zapadat. Z její hřívy jí vytvořil opravdu velmi moderní záležitost. Protože jí chtěli v salonu přilepšit a dodat pocit sebevědomí, nechali ji ještě nalíčit od místní vizážistky. Vypadala opravdu neskutečně a moc jí to slušelo.

Konečná ztráta

Bohužel jí hned po nástupu na chemoterapii začaly vlasy vypadávat. Po dvou týdnech už skoro žádné neměla. Sama ale svůj boj nevzdává a touží po uzdravení. Má chuť se životem bojovat a pokračovat v cestě. Přeje si se zase dostat do normálního života a ukázat ostatním, že tento souboj lze vyhrát. Bude to chtít ještě nějaký čas. Také nedočkavě čeká na své nové vlasy, aby se s nimi znovu mohla chlubit před ostatními.

Vlasové paruky

Pro takové případy, jako je ten Laury, jsou možností vlasové paruky. Ty v dnešní době poskytují různé nadace. Můžete se některou z nich nechat ostříhat, nebo vlasy rovnou zanést na oddělení onkologie, kde už si je zpracují. Uděláte tak někomu opravdovou radost a dodáte těmto lidem nové sebevědomí.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]