Doktoři se „vysmívali“ unavené 20leté dívce, že je líná. Po měsících ji diagnostikovali rakovinu, ani se neomluvili

Fotografie: Jagro / Creative Commons / Attribution 2.0

I v dnešní době se může stát, že lékař určí pacientovi špatnou diagnózu. To však bohužel může mít v některých případech fatální následky.

Když se člověk necítí dobře nebo si na sobě všiml určitých změn, většinou se obrátí na lékaře, aby zjistil, co se děje. Bohužel však odborník ne vždy určí správnou diagnózu, a o to hůře, když příčinu vašich příznaků svede na vaši lenost. Přesně to se stalo Courtney Nettleton, dvacetileté dívce, které se během pár dní dramaticky změnil život. Ta začala více spát a byla neustále unavená – nedělalo jí problém zůstat v posteli až 14 hodin každý den. Nikdo ji však nebral vážně, dokud jí nebyla diagnostikována smrtelná nemoc.

Smrtelná diagnóza

Courtney Nettleton bylo pouhých 20 let, když se její život změnil od samých základů. Dívka měla všechno před sebou, ovšem během několika dní zjistila, že bude muset za svou budoucnost usilovně bojovat, a to bohužel kvůli nesprávné diagnóze odborníka. Když si totiž všimla, že se cítí čím dál unavenější, šla na kontrolu, aby zjistila, co se děje s jejím tělem. Tehdy jí však bylo řečeno, že je líná a měla by více sportovat. Nyní, o několik měsíců později, jí byla diagnostikována smrtelná diagnóza, která navždy změnila její život.

Lékaři ji nebrali vážně

Courtney řekla, že dokázala spát asi 14 hodin denně, což v ní vyvolalo podezření, že je s jejím tělem něco v nepořádku. Záhy se proto obrátila na odborného lékaře, kterého požádala o vyšetření moči. Ten sice souhlasil, ale podle výsledků jí řekl, že je všechno v pořádku a že je spíše vina v ní. Doporučil jí proto více chodit ven a žít aktivnější život, načež jí řekl, že je líná, a proto má nutkání neustále spát. Personál ji následně poslal domů a sdělil jí, že už pro ni nemohou udělat více.

Fotografie: Pexels

„Své tělo znáte nejlépe vy sami. Je velmi důležité řídit se svým instinktem. A pokud cítíte, že je něco v nepořádku, měli byste pokračovat s hledáním řešení,“ sdělila Courtney. Mladá žena tehdy také zjistila, že se jí na krku objevila bulka, která se neustále zvětšovala. O pouhý měsíc později jí byla diagnostikována rakovina štítné žlázy. Tato diagnóza je ovšem velmi vzácná, protože většinou postihuje ženy ve věku kolem 30 let. Dívka tak v současné době podstupuje dvě léčby, aby dokázala s nemocí bojovat – sama dodává, že je z chybné diagnózy zdrcená a neví, zda přežije.

Lékaři se mýlili

Courtney podstoupila v březnu 2022 těžkou operaci a konečně si myslela, že je v pořádku. Lékaři jí sice oznámili, že se z rakoviny vyléčila, ale pak diagnózu změnili a sdělili jí hroznou zprávu, a to že rakovina metastázovala. Dívka si tak na chvíli myslela, že její život konečně bude pokračovat bez problémů, ovšem vzápětí ji zničila tato hrozná zpráva.

@courtneypaigenettleton I will get there eventually🤞🏻 #cancer #thyroidcancer #cancersucks #NatWestWhatYouWaitingFor #foryoupage #foryou #fyp #cancerawareness ♬ What words destroyed you – Mitch Mullins

„Zpráva o tom, že mám stále rakovinu, mě velmi zarmoutila. Po operaci mi zavolal lékař a řekl mi, že jsem zcela bez rakoviny a že si nemusím dělat starosti. Jen o tři dny později mi však našli další rakovinné buňky a řekli mi, že musím podstoupit další léčebné procedury. Tuto hroznou skutečnost jsem pak musela oznámit své rodině a přátelům, což bylo asi to nejtěžší,“ oznámila Courtney.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*