Coca-Colu můžete využít při uklízení, péči o krásu, ale i na zahrádce

Nápoj Coca-Cola má dle vědců negativní vliv na lidské zdraví. Její kyselost je totiž totožná s kyselinou v baterii. Navíc půl litru tohoto nápoje obsahuje až 15 kostek cukru. Pravidelné pití Coly škodí zubům a naleptává jejich sklovinu. Některé studie přišly s tvrzením, že lidé, kteří ji často pijí mají o 48% zvýšené riziko infarktu a mrtvice se srovnání s lidmi, kteří ji nepijí vůbec nebo jen sporadicky. Nicméně v domácnosti a na zahrádce platí za účinný prostředek.

Kde všude oceníte Coca-Colu v domácnosti?

  • Toaleta – jestliže vám došel úklidový prostředek na toaletu, ale máte v lednici Colu, pak ji jednoduše nalijte po obvodu toalety a nechte působit. Pak už jen stačí dočistit toaletní štětkou. Poradí si ze zápachem, špínou i vodním kamenem.

  • Připálené hrnce – každému se občas podaří něco připálit. Přichycené dno hrnce se myje špatně. V takovém případě stačí nalít Coca-Colu a nechat nějakou dobu působit. Pak dočistěte hrnec nebo pánvičku běžným způsobem.

  • Rez a vodní kámen – s vodním kamenem vám pomůže nejen ocet, ale i Coca-Cola. Stačí ji nalít například do varné konvice a nechat přes noc působit. Vodní kámen se rozpustí, pak jen konvici umyjte čistou vodou. Stejně tak se zbavíte rzi na kovových předmětech. Ať už v domácnosti nebo na zahrádce, při čištění zahradního nářadí.

  • Pomoc v zahradě – otravují vám život na zahrádce nepříjemní slimáci? Pak zkuste namísto chemických prostředků trik s Colou. Nalijte nápoj do misky a umístěte do záhonu, případně postříkejte nejčetnější místa s výskytem slimáků tímto sladkým nápojem. Obsažené kyseliny už si s nimi poradí.

  • Kompostování – jedná se o velmi sladký nápoj, který může přilákat mikroorganismy, jež pomohou procesu kompostování.

  • Čistí skvrny – ať už jde o mastné skvrny na oblečení, krev nebo fleky na koberci od fixů či propisky. Namočte hadřík do Coly a vyčistěte místa, kde jsou fleky.

  • Coca-Cola na vlasy – jestliže se setkáte s přilepenou žvýkačkou ve vlasech (často se stává u dětí), namočte slepené vlasy se žvýkačkou do Coly a nechte několik minut působit. Žvýkačka by se měla oddělit. Nicméně existují ženy, které si Colou polévají vlasy, protože jsou pak údajně lesklé a pevné.

Obrázky: alnas, youtube, cradiori