Banánový nápoj, který pomůže s celkovou regenerací organismu a při problémech s hubnutím

Fotografie: Freepik

Není nápoj jako nápoj, o tom žádná. Každý preferuje jiný. Jedni dávají přednost těm nealkoholickým vitamínovým, druzí se zase nemohou obejít bez vína, piva, či míchaných drinků. My se nyní zaměříme na zdravý životní styl. Připravte si s námi skvělý odvar z banánů, který vás příjemně zrelaxuje.

Jaké ingredience budete potřebovat na banánový nápoj?

Připravte si tyto suroviny:

  • 1 organický banán
  • asi 500 ml vody
  • trochu mleté skořice

Jak postupovat při přípravě nápoje z banánu?

Je to vlastně velmi jednoduché. Bio banán si oloupejte, nakrájejte na menší kusy a vložte do hrnce s vodou. V té ovoce vařte asi deset minut. Poté tekutinu sceďte, nechte vychladnout a popíjejte nejlépe před spaním. Ochutit lze nápoj i mletou skořicí (ta se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám).

Fotografie: Pixabay

Několik zajímavých informací o příznivých účincích banánů

Pokud ještě nevíte, jaké benefity mají banány všeobecně, můžete si je nyní osvětlit:

  • Normalizují srdeční frekvenci a přináší naší duši klid: díky obsahu draslíku mají banány skutečně blahodárné účinky na náš pulz, mohou ho zklidnit. Po jejich konzumaci můžete kromě jiného pociťovat i lepší náladu. Tohle skvělé ovoce totiž zvýší produkci serotoninu.
  • Zlepšují trávicí funkce: je obecně známé, že banány působí příznivě na střevní mikroflóru. Proto jej lidé konzumují hlavně při průjmech. Dodají tělu důležitá probiotika a současně redukují plynatost.
Fotografie: Pixabay
  • Dokážou snížit vysoký krevní tlak: opět se vraťme k obsahu draslíku v banánech. Tento minerál dokáže účinně regulovat tlak krve. Některé studie dokonce prokázaly, že pravidelná konzumace banánů může snížit riziko mrtvice až o 24 %.
Fotografie: Pixabay
  • Pomáhají s hubnutím: banány jsou vítanou součástí redukčních jídelníčků. Díky obsahu vlákniny spolehlivě zasytí a aktivují i metabolismus.
  • Skvělé pro anemické jedince a ty, co chtějí přestat s kouřením cigaret: i chudokrevní by na banány neměli zanevřít. Podporují totiž produkci hemoglobinu v krvi. A pakliže přestáváte kouřit, doplňujte potřebné minerály banánem. Zanevřít na cigarety vám půjde zas o něco lépe.
  • Odvanou deprese neznámo kam: protože se po konzumaci banánů uvolní v těle větší množství serotoninu, doporučuje se je začlenit i do pravidelné stravy depresivních pacientů.
Fotografie: Pixabay
  • Světoborná paměť a koncentrace: banány pomohou i těm, kteří se hůře soustředí. Právě draslík zlepší paměťové a kognitivní funkce a bude vám to myslet jako nikdy předtím.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]