Běžec v noci zaslechl z hlubin lesa podivné zvuky. Druhý den ráno se tam vrátil a jen smutně zíral

záchrana pitbula v lese
Fotografie: Unsplash

Milovníci zvířat jsou vždy znepokojení, když někde spatří zvíře, které je ponecháno napospas osudu. Tento běžec našel v lese přivázaného pitbula a rozhodl se mu pomoci.

Ti, kteří mají v sobě byť jen trochu citlivosti, rozčiluje a vhání jim slzy do očí myšlenka na to, že by někde spatřili bezmocné a nevinné zvíře. To se přesně stalo jednomu běžci, který zaslechl zvuky připomínající vytí vycházející z hlubin lesa. Byla však už tma, a tak se rozhodl, že se na místo podívá příští ráno, jestli tam opět něco neuslyší.

Z hlubin lesa opět zaslechl vytí

Ráno si tedy přivstal a vydal se ihned na cestu. Chvíli se ochomýtal kolem místa, kde zvuky minulý večer zaslechl, a když už se chtěl obrátit a jít jinam, opět z lesa zaznělo hlasité zavytí. Běžec ihned upaloval do lesa, kde se psa snažil vystopovat. Po chvíli ho nalezl, ale rozhodně ne v dobrém stavu. Byl totiž přivázaný ke stromu mezi hustými keři, kde by ho těžko někdy někdo našel.

Pitbul působil obezřetně

Pitbul se naštěstí uměl ozvat, a přivolal tak pomoc. Když se k němu běžec přiblížil, bylo z výrazu pitbula znát, že muži úplně nevěří, a štěkal na něj. Zvíře bylo zmatené, vystrašené a nenechalo se jen tak rozvázat. Naštěstí běžec tentokrát přijel autem, ve kterém měl s sebou pamlsky. Na ty se pitbul nechal nalákat a na vodítku ho pak přivedl k autu.

les

Lesníci bijí na poplach a varují kohokoli, kdo se vydá do lesa. Může jít doslova o život

Pes si našel nový domov

Běžec neprodleně uvědomil organizaci zabývající se záchranou a adopcí opuštěných psů. Zvíře mělo štěstí, že se na takovém místě vůbec našlo. Zpočátku po takové době strávené o samotě v lese pes reagoval na záchranáře trochu agresivně, ale nyní je z něho úplně jiný pes a našel si konečně domov, ve kterém je v bezpečí.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]