Nejdříve si myslel, že vidí v řece obřího bobra. Posléze zjistil, že objevil úplně jiného tvora v nouzi

Fotografie: Raimundo Pastor / Creative Commons / Attribution 2.0

Poklidná procházka podél řeky se změnila v záchrannou akci. To, co původně vypadalo jako bobr, byl pes, který se nedokázal dostat z vody na břeh.

Muž si užíval poklidnou procházku, když se mu naskytl znepokojivý pohled. Blízko břehu v zátoce uviděl obrovského bobra, který se snažil vyhrabat z hlubokého bahna na břeh. Muž ani chvíli neváhal a doběhl k místu, kde nebohý bobr uvázl v bahně. Brzy se však ukázalo, že nejde o přerostlého bobra. Do záchrany obézního psa se zapojilo několik lidí a nakonec i policie.

Ukázalo se, že obrovský bobr je ve skutečnosti velký pes

Oblast v Oklahomě, kde si muž vyšel na procházku, se jmenuje Broken Arrow. Je známá svými nádhernými třpytivými jezery, zvlněnými kopci a bujnou zelení. Je to tedy ideální místo pro procházky a relaxaci. Když Jim Moore se svým psem procházel kolem jedné z malých zátok a uviděl blízko břehu tohoto obrovského bobra, pořád se mu na tom něco nezdálo.

Jak se přibližoval k místu, aby zvířeti pomohl, náhle si uvědomil, že zvíře v nesnázích není žádný bobr, ale pes. Ten byl uvězněný v bahně, nedařilo se mu dostat na břeh a zdálo se, že tu bojuje o život už hodně dlouho. Bylo jasné, že sám se z bahna vyhrabat nedokáže. Jim však také věděl, že bude potřebovat pomoc, protože tak velkého psa z bahna sám vytáhnout nezvládne.

Fotografie: Freepik

Požádal kolemjdoucí o pomoc

Podařilo se mu oslovit několik lidí, kteří šli kolem a byli ochotní mu ze záchranou ubohého psa pomoci. Pes byl však z tolika lidí i z celé situace hodně vystrašený. Všichni se tak snažili jednat velmi opatrně, aby psa ještě více nestresovali. Kontaktovali také místní polici, potřebovali totiž nějaké vybavení, kterým by psa z vody dostali.

Přehodili přes psa kus deky a podařilo se jim uvázat kolem něj lano, aby ho mohli vytáhnout. Pes byl však kvůli bahnu neuvěřitelně těžký a nemohli s ním pohnout ani o malý kousek. Nakonec policista, který se ujal lana, zabral opravdu velkou silou a bahno povolilo své sevření. Pes byl volný a policista ho už bez větších potíží vytáhl na břeh.

Pes byl v šoku, ale neměl vážná zranění

Zkontrolovali, jestli pes nemá nějaká zranění. Zdálo se, že je jen vyčerpaný z dlouhého zápasu, který v bahně svedl. Ukázalo se také, že pes je docela tlustý – a možná i z toho důvodu měl velké potíže se z bahna dostat. Jak se tam dostal, kde je jeho majitel a jak dlouho v bahně byl, se zjistit nepodařilo. Psa se ujal místní útulek pro opuštěná zvířata.

Jednalo se o asi 8letého pejska, který dostal od záchranářů jméno Teddy. V útulku se dostal do opravdu dobrých rukou a mohl se tak uzdravit z dramatického zážitku, jímž si prošel. Majitelé útulku poté o jeho stavu průběžně informovali na facebooku. První dny byl Teddy velmi vyděšený, a tak mu dali nějaký čas na to, aby si na nové prostředí zvykl.

Postupně se jeho zdravotní stav zlepšoval a přestal se tolik bát. Recepční z útulku se do něj přímo zamilovala a Teddymu se vede dobře. Útulek oznámil, že pokud se o psa v nejbližší době nepřihlásí jeho majitelé, začnou mu hledat místo v adoptivní rodině. Jeho příběh přilákal mnoho milovníků zvířat, a tak se brzy objevili lidé, kteří o něj projevili zájem. Teddyho tak po otřesném zážitku čeká snad již méně dramatický život v milující rodině.

Zdroj: Delbart

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*