Rodinu probudilo klepání sousedky na dveře. Hasiči potvrdili, že jim žena zachránila život

Fotografie: Freepik

Na internetu a sociálních sítích se objevila nahrávka videa z bezpečnostní kamery jednoho domu stojícího v Americe. Figuruje na něm žena v županu, která si náhodou všimla toho, že sousedovic střecha je v plamenech. Neváhala a ihned běžela rodinu varovat. Taková sousedka je k nezaplacení!

Hrdinka, která zachránila početnou rodinu

Fotografie: Freepik

Hlavní hrdinkou tohoto příběhu je starší dáma žijící v Americe jménem Carol. Jednoho poklidného dne spatřila z okna svého domku, že střecha sousedů je v plamenech. A tak vyběhla ven pouze v županu a zabouchala na dveře vedlejšího obydlí.

hvíli trvalo, než dámě někdo otevřel. Nevzdávala se ovšem a dobývala se k rodině dál. Posléze vše probíhalo velmi rychle. Šestičlenná rodina se musela ihned evakuovat. Hrozilo totiž, že prohořelá střecha se propadne do domu. To by mohlo stát rodinu určitě život. Když obyvatelé vyšli ven do bezpečí, přivolali hasiče.

Video z bezpečností kamery napomohlo k brzké rekonstrukci prohořelého domu

Fotografie: Freepik

Nicole a Devil Salgadovi jsou nyní nesmírně vděční obětavé a všímavé sousedce Carol, že jim a jejich čtyřem dětem zachránila život. Kdyby nezasáhla včas, pravděpodobně by celá situace skončila tragicky. To potvrdili i místní hasiči, kteří požár hasili.

Video (z bezpečností kamery) zveřejněné spolu s příběhem rodiny na sociálních sítích vyvolalo ohromnou vlnu solidarity a zájmu. Mnoho laskavých lidí totiž přispělo na opravu prohořelého domu, a tak se rodina mohla brzy do svého domova vrátit.

Sousedské vztahy a jejich různorodost

Takových dramatických příběhů, jako je ten výše uvedený, je skutečně požehnaně. Dobré sousedské vztahy jsou rozhodně na místě. Mohou tak zabránit nevídanému neštěstí. Neméně důležitá je i všímavost okolních lidí a ochota pomoci. Bohužel jsou i takové případy, kdy jsou tragické události vyvolané vzájemnou nesnášenlivostí a záští sousedů. Někteří lidé tak neváhají zcela vědomě škodit jiným.

A zde je několik slov na závěr: pokud máte ve svém okolí někoho, kdo potřebuje pomoci, nehleďte na to, zda jste s dotyčným „kamarád“ či nikoliv, prostě pomozte, když můžete. Nikdy totiž nevíte, kdy budete pomoc potřebovat vy samotní. Nenechme morálku a sounáležitost ze společnosti zcela vytratit. Každý máme srdce, tak ho neváhejme použít k činění dobrých skutků.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]