Macechy nebývají kladné postavy. Tato žena ale překročila všechny meze

Fotografie: Freepik

Z pohádek si asi všichni dobře pamatujeme, že macechy nikdy nebývají kladné postavy. Nemusí to tak v realitě vždy být, i nevlastní matky mohou své děti milovat a obětovat se pro ně. Bohužel to ale není případ této ženy. Ta daleko spíše odpovídá pohádkovým stereotypům.

Její chování je skutečně nelidské a chladné. Proč? Požádala totiž svého syna, aby se zbavil čtyřleté dcery a dal jí k adopci. A důvod? Těžko uvěřit – jen proto, že se až příliš podobala své zesnulé matce.

Podoba, která vadí

Tento příběh přitom zveřejnila sama žena, která je hlavní aktérkou celého příběhu. Na sociálních sítích sdílela příspěvek, ve kterém se světu svěřila se svým trápením. Tato žena si vzala muže, se kterým byla těhotná, ale růžový scénář měl však přeci jen jednu trhlinku a tou byla malá čtyřletá dívenka, kterou měl muž z předchozího manželství.

Fotografie: Pixabay

Její matka zemřela a její otec byl tedy jedinou osobou, kterou dívka měla. Žena se v příspěvku svěřila s tím, že si nedovede představit, že bude někdy toto dítě tolerovat a vnímat jej jako vlastní. A proto si myslí, že by bylo nejlepší, aby šla dcerka k adopci.

Vztahy nevlastních dětí a rodičů

A vysvětlení této zvláštní situace? Podle ženy se malá dívka až příliš podobá na svou zesnulou matku. Jen těžko tak může milovat někoho, kdo jí připomíná, že její muž měl předtím jiný velmi silný vztah. Dá se snad trochu chápat, že je obtížné najít si vztah k cizímu dítěti, ale jen stěží můžeme porozumět tomu, jak se žena k celé situaci postavila.

Je jasné, že nejspíš vždycky bude preferovat své vlastní dítě, to ale nemusí bránit tomu najít si k nevlastní dceři vztah a naučit se ji mít ráda. Nápad s adopcí je však již mimo všechny meze. Jak jen něco takového může člověka napadnout?

Následky na celý život

Reakce lidí na internetu na sebe ale nenechala dlouho čekat. A asi se nelze divit tomu, že nebyla příliš pozitivní. Mnoho lidí ženu nařklo, že je krutá a že si nezaslouží mít ani vlastní dítě. Podle psychologů může mít na dívenku chování její nevlastní matky velmi negativní vliv.

Pokud bude vyrůstat v rodině, kde je nemilovaná a jsou jí neustále dělány jen naschvály, jistě ji to poznamená na celý život. Podle odborníků by v této věci měl jednoznačně zasáhnout otec dívenky, aby zajistil, že dojde k nějakému narovnání vztahů. Není od věci navštívit také psychologa, který může ženě pomoci najít si k nevlastní dceři cestu.