Opuštěný kůň byl nalezen v žalostném stavu. Od smrti ho dělilo pár dnů

Koňská hlava
Fotografie: Pexels

Když byl kůň Zhara nalezen, byl v žalostném stavu: špinavý, podvyživený a naléhavě potřeboval péči. Ubohý kůň se zhroutil a byl blízko smrti.

Naštěstí zasáhl záchranný tým opravdových milovníků zvířat, kteří pro záchranu kobylky udělali vše, co mohli. Brzy ale pochopili, že tato klisna není jen obětí nešťastné situace, ale že představuje něco mnohem většího. Zhara se ukázala jako pravá bojovnice. Její odhalení dalo týmu další motivaci a energii pokračovat v boji za její záchranu a rehabilitaci, protože si uvědomili, že zápasí za něco skutečně důležitého.

Překvapivé zjištění, neprala se jen o svůj život

Poté, co se Zhara začala zotavovat díky náležité péči, kterou jí poskytli milovníci zvířat v útulku ve Španělsku, odhalili překvapivou novinku – klisna byla březí. Díky pozorné a láskyplné péči Zhara postupně získávala potřebnou sílu a podle webu Newly se chystala na blížící porod. Oproti ní na tom ale právě její dosud nenarozené mládě nebylo zdravotně tak dobře.

S péčí, která zahrnovala správnou výživu a neustálou pozornost, se Zhara stávala každým dnem silnější. Když však přišel čas a její hříbě se narodilo, bylo zřejmé, že jeho zdraví bylo ovlivněno těžkými podmínkami, které Zhara prožívala během období březosti. Přestože se záchranáři z Los Caballos Luna neúnavně snažili zachránit mládě, bylo příliš oslabené, aby přežilo.

Při autonehodě zemřel mladý zpěvák, který si v posledních letech získal srdce milionů Čechů

Smutný příběh alespoň zdokumentovali

Po pouhých 48 hodinách od narození hříbě podlehlo zdravotním komplikacím. Tato smutná událost byla pro všechny, kdo se podíleli na péči o Zharu a jejího potomka, velkým zklamáním. Na příběh této silné bojovnice, která sice svůj boj vyhrála, ale s velkými ztrátami, se můžete podívat na videodokumentu, který je uveřejněn na síti YouTube.

Zhara jako matka hluboce trpěla ztrátou svého potomka. Její touha mít své mládě po svém boku byla srdcervoucí. Nicméně, osud přichystal Zhaře novou příležitost pro mateřskou péči. Brzy poté, co přišla o své vlastní mládě, se naskytla šance stát se adoptivní matkou pro osiřelé hříbě jménem Bibble, které ji potřebovalo stejně naléhavě, jako ona toužila po péči o něj. Tento příběh měl tak nakonec šťastný konec, stejně jako příběh koně uvízlého v bahně, o kterém jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali nedávno.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*