Na obrázku se skrývá číslo. Jen úzká skupina lidí ho dokáže správně poznat bez nápovědy

Fotografie: Depositphotos

Zjistěte, které číslo se skrývá na tomto obrázku! Drtivá většina lidí nedokáže odpovědět na tuto hádanku správně.

Na internetu je k dispozici spousta hádanek, které nás dokážou zabavit na celé hodiny. Jde však o velmi přínosnou zábavu, neboť tím, že na různých obrázcích hledáte skrytou informaci, skvěle procvičujete svůj mozek, díky čemuž napomáháte k jeho lepší funkci. Tento optický klam vyvolal na internetu velký rozruch – uživatelé internetu se dohadují, které číslo je na obrázku vidět – a ne každý je schopný správně odpovědět. Vyzkoušejte ho rozluštit vy!

Optická iluze

Optická iluze je nesprávné nebo matoucí vnímání reality, kdy naše oko snímá určitý obrázek, přičemž mozek ho interpretuje jinak, než je doopravdy zobrazen. Člověk pak na obrázku vidí něco, co na něm ve skutečnosti vůbec není. A právě díky tomu vznikl nespočet hádanek, které si získaly oblíbenost snad po celém světě – nejenže se díky nim zabavíte mnohdy i na dlouhé hodiny, ale efektivně jimi procvičujete svůj mozek, díky čemuž napomáháte jeho funkcím.

Důležitou roli během luštění hádanky hraje především náš zrak, který nám umožňuje vnímat světlo, barvy, tvary a zejména se díky němu dokážeme dostatečně zorientovat. Je to nejdůležitější smysl, z něhož přijímáme až 80 % informací z vnějšího prostředí, ovšem někdy náš mozek může být natolik zmatený, že i to, co vidíme, může být ve skutečnosti naprosto jinak.

Poznáte, které číslo je na obrázku?

Nedávno se na internetu objevil obrázek, který zobrazuje spirálu z černobílých pruhů. Trik spočívá v tom, že uprostřed tohoto obrázku je uvedené číslo a vy musíte správně říci, o které číslo jde. Řešení však není vůbec zřejmé, a to i přes to, že se vám na první pohled může zdát opak. Obrazce spolu s černobílou barvou totiž dokážou zmást váš mozek, což vede k tomu, že se vám při každém pohledu na obrázek bude zobrazovat číslo jiné. Co na něm vidíte vy?

A jaká je tedy správná odpověď? Uživatelé na internetu se ve většině případů přikláněli k tomu, že je na obrázku číslo 528 – to je však špatné řešení. Když se totiž podíváte blíže a chvíli se zakoukáte doleva, do středu a pak doprava, uvidíte, že číslo je mnohem delší, tedy přesněji jde o číslo 3452839. Pokud jste se zmýlili, nemusíte se ničeho bát, jde především o zábavu a o to, abyste svůj mozek jednou za čas procvičili. Podle odborníků bychom si měli tímto způsobem lámat hlavu mnohem častěji.

Zdroj: Heart

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]