Podívala se do zrcadla a téměř oněměla hrůzou. Lidé se mohli přetrhnout, aby vysvětlili zvláštní úkaz, který viděla

Fotografie: RG72 / Creative Commons / Attribution 2.0

Seděla na pohovce, rozhlížela se po svém pokoji a její pohled padl na zrcadlo. Poté popadla telefon a natočila zvláštní úkaz, který zatím nikdo nevysvětlil.

Mladá uživatelka Tik Toku umístila v listopadu 2020 na svůj účet krátké video s dotazem: „Co to znamená?“ Jde o pouhý optický klam, lom světla, nebo je to brána do jiné dimenze? Její příspěvek se šíří jako lavina, ale vysvětlení zatím nikdo nepodal. Většina z nás by asi nemohla věřit vlastním očí, kdyby se stali svědky podobné události. Není jediný důvod, aby se v zrcadle přece odráželo něco, co před ním ve skutečnosti není.

Prohlédla si difuzér ze všech stran

Seděla ve svém pokoji na pohovce a věnovala se svým činnostem. Pak jí ale padl zrak na zrcadlo na protější stěně. Zrcadlo je opřené na komodě, která je plná dekorací a květin, takže se v něm odráží mnoho předmětů. Na komodě také stojí parní difuzér, jenž provoní vzduch v pokoji vaší oblíbenou vůní. Vše se zdálo v naprostém pořádku, až na jednu maličkost.

@_beep_boopxd What does this mean 😭 #glitch #simulation #fyp ♬ original sound – Earthworm

S difuzéru vycházela pára, problém však byl v tom, že pára z difuzéru byla vidět jen v odrazu zrcadla. Nejdřív si myslela, že možná skutečnou páru z difuzéru nevidí pouze z jejího místa. Tak se zvedla a šla to prozkoumat blíže. Podívala se na difuzér ze všech stran, ale pára z něj nevycházela, ať se dívala, jak chtěla. V odrazu zrcadla však z difuzéru vychází hustá pára, která je vidět naprosto zřetelně.

Někteří přišli s originálním vysvětlením

Opravdu to vypadá jako zvláštní optický úkaz. Krátké video komentovalo mnoho lidí, kteří přišli s řadou teorií. Někteří ji nařkli z úpravy videa, zbytek lidí se však snažil vysvětlit, jak něco takového může vzniknout. Velká část lidí se shodla na tom, že z bočního okna dopadá na difuzér světlo pod úhlem, kde pára není pro oko viditelná. V odrazu už však vidět je díky tmavému pozadí.

Racionálně uvažující člověk se s tímto vysvětlením spokojí, našli se však i velmi originální interpretace úkazu. Například jedna komentující napsala, že je to jasný důkaz života v simulaci. Jiný sledující zase navrhuje, že jde o portál do jiné dimenze, který by měla tato slečna okamžitě zavřít, než se něco stane.

Podle většiny komentujících se však nemusí ničeho bát, jde skutečně jen o hru světla a stínu. Ale vypadá to hodně efektně. Rádi se někdy necháváme oklamat i kouzelníky, kteří optické iluze často v představeních používají. Ruku na srdce, většina z nás by se v první chvíli asi opravdu zarazila, možná i vyděsila, protože to našemu oku jednoduše nedává smysl. Jak to působí na vás?

Zdroj: Hoahoctro