Naučte se odstranit skvrny od čaje nebo kávy z hrnku. Je to možné i bez drahé chemie z obchodu

Fotografie: Depositphotos

Káva nebo čaj postupem času na hrncích vytvoří tmavé usazeniny, na které není hezký pohled. Zvláště chcete-li pohostit návštěvu. Pokud nezabírá saponát na nádobí, zkuste tuto domácí směs.

Milovníci kávy a čaje moc dobře vědí, jak je obtížné zbavit se tmavých skvrn na hrncích. Navíc, máte-li svůj oblíbený šálek, usazenin na nich bude více než dostatek. I když nádobí ihned po vypití tekutiny opláchnete, zdá se, že některá znečištění ne a ne zmizet. Někdy je však potřeba více než jen saponát na mytí nádobí a teplá voda.

Bílé šálky trpí nejvíce

Pokud máte doma sadu krásných bílých šálků, jež podáváte pouze při slavnostních událostech nebo návštěvě, jistě byste byli neradi, kdyby se vám sváteční set poničil. Nevypadá to hezky a návštěva by si mohla myslet, že jí podáváte čaj nebo kávu ve špinavém nádobí a pomluvit vás. Pokud nechcete, aby se taková situace stala a rádi byste si uchovali své oblíbené šálky zářivě čisté, zkuste následující trik.

Fotografie: Pixabay

Nebojte se rad našich babiček

Pamatujte, že naše babičky neměly k ruce tolik vymožeností jako my v dnešní době. Často se uchylovaly k domácím receptům a přírodním surovinám, aby udržely svou domácnost dokonale čistou. Léta praxe a zkušeností je naučily, že někdy jsou lidové léky těmi nejlepšími. A tady je jeden z nich. Stačí s následující směsí špinavé hrnky od kávy či čaje pravidelně čistit a máte po problému.

Jak odstranit tmavé usazeniny z šálků

Nejdříve si připravte potřebné suroviny k tvorbě domácího čisticího prostředku na odstranění tmavých skvrn od kávy nebo čaje na oblíbených hrncích. Budete potřebovat:

  • Jedlou sodu
  • Citronovou šťávu nebo kyselinu citrónovou
  • Vodu
  • Houbičku na mytí nádobí
Fotografie: Pixabay

Nyní všechny ingredience smíchejte v jedné misce tak, aby vám vznikla hustá pasta. Množství je na vás, záleží, kolik hrnků se chystáte čistit a jak moc jsou znečištěné. Nejdříve začněte jedlou sodou a tu zakápněte citrónovou šťávou a spojte dohromady. Pokud chcete, můžete citrónovou šťávu nahradit kyselinou citrónovou, tu je však potřeba smíchat s trochou vody, abyste opět vytvořili konzistenci pasty.

Nyní máte čisticí prostředek připravený, stačí jej nanést na dno a stěny šálku a rozetřít. Nechte působit alespoň 10 minut a poté otřete suchou houbičkou na nádobí. Následně opláchněte pod teplou tekoucí vodou. Výsledek uvidíte téměř okamžitě. Pokud je nádobí silně znečištěné, postup několikrát opakujte. Směs můžete použít i na čištění dalších odolných nečistot.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]