Tablety do myčky pomohou vyčistit záchod, troubu, pračku i zahradní nábytek

Kdo má myčku, ten má i tablety do myčky. Ty se mohou kromě standardního použití hodit i na řadu jiných věcí, které přímo souvisí s údržbou domácnosti. Pokud chcete mít domov jako ze škatulky snadno a rychle, není nic jednoduššího než tablety správně použít. 

Na toaletu

Pokud vás trápí vodní, ale i močový kámen, nebo různé zažloutlé usazeniny na dně vaší toalety, nemusíte zoufat. Vezměte tablety do myčky, tedy konkrétně jedu jedinou a do toalety ji vhoďte. Takto ji nechte rozpustit a působit asi 20 minut. Potom vezměte štětku a všechny nečistoty půjdou jako zázrakem dolů.

Na troubu

Když tablety do myčky umyjí i nádobí, tak proč by si neporadily také s troubou? Potřebovat budete jenom trochu teplé vody, ve které tabletu rozpustíte. Potom si nasaďte ochranné rukavice, namočte do čisticí směsi houbičku a pusťte se do práce. Nečistoty půjdou dolů jako po másle.

Na pračku

Čistá pračka je zárukou dlouhé životnosti, ale i dobře vypraného prádla. Nač kupovat různé drahé čističe, když tablety do myčky zvládnou to samé levněji. Jednoduše 2 tablety vhoďte do bubnu pračky a zapněte program s minimální teplotou 60 stupňů. Takto vyperte na prázdno a vaše pračka bude dokonale čistá.

Na spáleniny

Nepodařilo se vám omýt spáleniny v myčce? Bude třeba silnější koncentrace. Do spáleného hrnce nebo zapékací mísy napusťte horkou vodu a vhoďte do ní tabletu do myčky. Tu nechte rozpustit a vodu nechte působit dle potřeby. Třeba i přes noc.

Na stěny

Máte neposlušné dítko, které pomalovalo zeď? Nebo jste ji ušpinili jinak? Žádný problém. Ve 3,5 litrech teplé vody rozpusťte jednu tabletu. Do směsi namočte hadřík, vyždímejte a můžete začít s čištěním. Je to hračka.

Na zahradní nábytek

Buďte na grilovací sezonu připraveni s předstihem. Ta nejlepší čistící směs na zahradní nábytek vznikne z tablety do myčky a teplé vody. V ochranných rukavicích se můžete pustit do čištění. Jakékoliv nečistoty půjdou dolů jednoduše a rychle.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]