Klasická drátěnka už se v domácnostech moc nevidí, přitom zastane tolik práce

Ideální pomocník na drhnutí hrnců, pánviček a dalšího nádobí je drátěnka. Ovšem co jste možná netušili, skvělým pomocníkem dokáže být i mimo kuchyni. Dnes je možné koupit ji měděnou, kovovou, plastovou. Pravdou je, že s příchodem nerezového nádobí nahradily drátěnky speciální čisticí přípravky a plastové náhražky.

I tak by v domácnosti klasická drátěnka chybět neměla. Nabízí totiž široké spektrum využití. Pojďme se na tyto možnosti spolu podívat.

Plastová drátěnka a obuv

Čistit obuv není mnohdy žádný med, zvlášť pokud máte doma děti, tak je čištění bot velmi častou činností. K tomu, aby byly boty zase jako nové, postačí obyčejné mýdlo a plastová drátěnka, která boty vydrhne, ale nepoškodí.

Pomocník proti ucpání odpadu

Ať už máte dlouhé vlasy nebo hodláte koupat domácího mazlíčka, může drátěnka umístěná do výpustě zabránit ucpání. Zvlášť, pokud nemáte po ruce zrovna sítko do odpadu. Zachytí jak vlasy, tak srst domácích mazlíčků. Chomáče, které drátěnka zachytí pak jen vyhodíte a drátěnku umyjete.

Nahradí brusný papír

Drátěnka výtečně poslouží i v okamžiku, kdy potřebujete brusný papír. Lze díky ní odstranit starý nátěr nebo srovnat zasádrovanou či omítnutou zeď. Pro tento účel je vhodná drátěnka kovová.

Stržený závit u šroubu

Stržený závit u šroubu je k zlosti. Vy si však můžete poradit a situaci zachránit. Stačí šroub obalit malým kouskem drátku z kovové drátěnky a vložit zpět do otvoru. Drátěnka snadno vyplní strhnutý závit.

Jak jinak ji ještě využít?

  • Kovová drátěnka dokáže nabrousit nůžky a nože

  • Plastovou drátěnkou vyčistíte malůvky a jiné nečistoty na stěně

  • Pomůže při čištění zahradního nářadí

  • Poradí si s dokonalým čištěním linolea

  • Vyrobíte z ní závěsný květináč i jiné dekorace

  • Použít se dá při patině nábytku

Fotografie: Pixabay, Pinterest