Jednoduché zahradní dekorace z kamínků, které vytvoříte za pár korun

Každý zahrádkář by si chtěl čas od času udělat radost a svou zahrádku zkrášlit něčím neobvyklým. A může to být klidně i květináč. Takový, který tento prostor zákonitě zkrášlí. Dekorací různých druhů je na trhu sice mnoho, ale častokrát jsou velice drahé a jejich koupě se někdy zdá být nemyslitelná. My vám poradíme, jak si vyrobit jednoduše svou vlastní a ekonomicky nenáročnou dekoraci, kterou vám i sousedé budou závidět a možná budou natolik fascinováni, že je to budete muset i naučit!

Co budete potřebovat na ozdobný květináč?

Postačí, když použijete k zdobení jakýkoliv starší květináč, který jste třeba chtěli už i vyhodit. Nejvhodnější je však plastový. Pomocí různých materiálů z něj můžete vytvořit krásný produkt. Rovněž budete potřebovat nějaké dekorativní předměty, které na květináč budete lepit. Mohou to být kamínky, oblázky, štěrk, rozbité barevné obklady. Fantazii se meze nekladou.

Lepící hmotu volte takovou, aby byla schopná tyto materiály opravdu zodpovědně přichytit. Jestliže budete chtít lepit na květináč větší kusy například starých dlaždic, bude asi zapotřebí něčeho houževnatějšího, jako je třeba cement.

Jak přesně lepit materiál na květináč?

Tato volnočasová kutilská aktivita nemá žádné hranice a ani pravidla, proto je zcela na vás, jak lepení různorodých materiálů na květináče pojmete. Dobré je kamínky, obklady, dlaždice lepit na květináče hustě k sobě, aby byla celá plocha dobře pokrytá. Jestli ve vás dřímá velký kreativec, můžete z vámi zvolených materiálů tvořit i různé obrazce, či dokonce kamínky vrstvit na sebe, tím dodáte svému květináči na monumentálnosti.

Nemusíte se ale omezovat pouze na zdobení květináčů. Polepit přírodními materiály můžete kde co, například dřevěnou konstrukci starého žebříku, nebo vámi zakoupenou fontánu, která vám již připadá fádní.

Zdobit můžete i staré hrnky, hrnce, nebo vázy

Pokud ve svém obydlí najdete i starší kusy nádobí, jako jsou hrnečky, nebo hrnce, budete ohromení, jak kouzelně budou vypadat, když je kolem dokola zkrášlíte například oblázky. Povedené výtvory pak můžete hrdě vystavovat na své zahrádce, nebo terase, případně do nich lze zasadit bylinky. Vypadá to fantasticky, vyzkoušejte to! A nakonec, nelíbí se vám snad stará váza, která ležela ladem roky na vaší půdě? Také ji ozdobte a budete mít najednou o další dekoraci navíc! Těmito způsoby ušetříte kdejakou korunu, a navíc vám bude příjemně při pohledu na dokonalé vlastnoručně vyrobené výtvory.

Fotografie: Pinterest