13letou dívku nepustili do letadla. Zůstala tak bezprizorní v cizím státě. Rodiče požadují odškodnění

Fotografie: Depositphotos

Rodiče i sama 13letá slečna si prošli noční můrou. Přestože jejich dcera měla platnou letenku, do letadla vpuštěna nebyla. Nikdo se však o ni na letišti nepostaral.

13letá dívka z Polska absolvovala v Londýně letní jazykový kurz, kde měla od jazykové školy zajištěné ubytování i dozor. Když se však po skončení kurzu chystala odletět domů, nastaly komplikace. Polská letecká společnost odmítla dívku přijmout na palubu, přestože měla platnou letenku. Večer se tak ocitla úplně sama na londýnském letišti Heathrow a rodiče se snažili na dálku dostat svoji dceru do bezpečí.

Letenku měla v pořádku, do letadla ji ale nepustili

Na tento jazykový tábor, kterého se Ewa z Polska zúčastnila, asi jen tak nezapomene. Když letěla z Varšavy do Londýna, cesta se obešla bez sebemenších problémů. Dívka měla zajištěné ubytování i dozor pracovníků jazykové školy. Na zpáteční cestě si však prošla opravdu nemilým zážitkem, protože polská letecká společnost, LOT Polish Airlines, ji odmítla pustit do letadla.

Na letiště dorazila včas, v doprovodu pracovníka jazykové školy. U odbavení bylo vše v pořádku. Pas i letenka byly zkontrolovány a ona pokračovala k nástupnímu místu. V tuto chvíli ji zaměstnanec jazykové školy již musel opustit. Když však došlo na samotný nástup do letadla, najednou se vyskytl problém. Dívka sama nevěděla, proč ji zaměstnanci nechtějí na palubu pustit, přestože prošla odbavením.

Zoufalá Ewa volala rodičům do Polska a ti se snažili kontaktovat infolinku letecké společnosti. Tam jim však nikdo nedokázal poradit. Údajně si mohou poté zažádat o úhradu vzniklých nákladů. To ale nebylo rodičům moc platné, protože jejich malá dcera zůstala večer sama na londýnském letišti a potřebovali, aby se dostala alespoň na noc na nějaké ubytování.

smutná dívka sedí na zemi
Fotografie: Freepik

Zatímco záchranáři bojovali o život člověka, žena neváhala a napsala jim na sanitku drsný vzkaz. Tohle už je moc, říkají

Nakonec přespala u známých rodičů

Snažili se jí tedy na dálku sehnat hotel. I když podepsali souhlas s jejím ubytováním, žádný z hotelů nechtěl nezletilou dívku bez dospělé osoby ubytovat. Nakonec se rodičům podařilo kontaktovat jejich známé žijící v Londýně, kteří dívku vyzvedli a vzali ji na noc k sobě domů. Rodiče si tak mohli oddechnout, že jejich dcera nezůstala přes noc sama na letišti.

„Díky skandálním a bezcitným rozhodnutím zaměstnanců společnosti LOT byla naše dcera vystavena obrovskému stresu a možnému nebezpečí. My jsme byli vystaveni nervům a dodatečným nákladům. Moje dcera zažila hrůzu, která možná navždy otřásla jejím pocitem bezpečí,“ líčí matka, čím si museli kvůli chybě letecké společnosti projít. Rodiče kontaktovali společnost a požadovali vysvětlení, stejně jako polští novináři. Dosud však nikdo ze společnosti nereagoval.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]