Díky tomuto snadnému triku se záchod sám vyčistí do 5 minut. Většina lidí během procesu dělá zásadní chyby

Fotografie: Depositphotos

Někdy ani při nejlepší snaze o vyčištění toalety není výsledek podle našich představ. Usazené nečistoty na ní mohou zůstávat a ani nepříjemného zápachu se ne a ne zbavit.

Pravidelné čištění toalety patří k základním činnostem v péči o domácnost. I přestože udržujete toaletu hygienicky čistou, může vás obtěžovat zápach kanalizace, pokud není toaleta dobře odvětraná. I s vodním kamenem usazeným v míse je někdy těžké si poradit. Podívejte se na jednoduchou metodu, jak osvěžit toaletní mísu, zbavit se zápachu i úporných usazenin. A to bez zbytečné chemie.

2 silné přírodní čističe

Pokud bojujete se zápachem z toalety a odolnými usazeninami v míse, vyzkoušejte použití těchto dvou běžně dostupných surovin, které toaletu zbaví zápachu, bakterií i usazenin. První přísadou je jedlá soda, která je pověstná svými čistícími účinky a výborně také funguje jako pohlcovač pachů. Druhá přísada, kterou budete potřebovat, je hrubá sůl. Ta dokáže velmi rychle zabít všechny bakterie ve svém okolí.

Podle webu EleganzaPlus jsou to právě bakterie, které jsou zodpovědné za zápach, co vychází z kanalizace a někdy se vrací zpět do koupelny nebo místnosti s toaletou. Nejprve toaletu vyčistěte jako obvykle a poté do ní nasypte lžíci jedlé sody a třetinu sklenice hrubé soli. Chvíli počkejte, než směs začne působit, a toaletu spláchněte. Poté nasypte ještě jednu třetinu sklenice hrubé soli a tu nechte v míse působit co nejdéle.

Čištění předního skla auta je noční můrou všech řidičů. 9 z 10 lidí totiž nezná tento směšně snadný postup

Uvidíte, jak se nepříjemný zápach odporoučí a nečistoty usazené pod úrovní hladiny zmizí. Podobně můžete postupovat i při preventivním čištění všech odtoků. Jednou týdně nasypte do všech odpadů lžičku sody a lžičku hrubé soli. Odtoky se budou mnohem méně ucpávat a zbavíte se nepříjemných pachů, které z nich mohou vycházet.

bylinky
Fotografie: Freepik

Osvěžte koupelnu bylinkami

Vyzkoušet můžete i další tipy na osvěžení toalety. Pořiďte si látkové pytlíčky s aromatickými bylinkami. Vyberte si takové, které vám nejvíce voní, píše web Bydlení. Mezi ty nejoblíbenější patří eukalyptus, máta nebo levandule. Výhoda bylinek je v tom, že dokáží vonět dlouhodobě a vy tak nemusíte neustále vyměňovat náplně do nejrůznějších osvěžovačů, které jsou navíc většinou na chemické bázi.

Vynikajícím čističem toalet je i ocet. Ten si poradí s vodním kamenem i nepříjemnými pachy. Jednou za pár dní také můžete vymačkat do mísy půlku citronu – příjemně provoní prostor kolem toalety. Pokud bojujete s opravdu letitými nánosy vodního kamene, pak musíte sáhnout po těžším kalibru. Na Světě Kreativity jsme nedávno psali, jak se jednoduše zbavit starých nánosů vodního kamene v záchodové míse.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]