Geniální způsob čištění připálené žehličky. Za pár minut bude bez námahy jako nová

Fotografie: Depositphotos

Pokud v domácnosti rádi využíváte některé přístroje, jistě si díky nim ulehčujete život. Příkladem může být žehlička, kterou je potřeba čas od času pořádně vyčistit.

Dnešní doba nabízí mnoho inovativních technologií, které může využívat kdokoliv, kdo si je pořídí. Příkladem je třeba robotický vysavač nebo chytrý asistent v domácnosti. Tyto přístroje většinou člověku usnadňují život a dělají práci za něj. Přesto je potřeba se o ně starat, aby dlouho vydržely. Na prvním místě byste měli zajistit jejich pravidelné čištění. To je potřeba provádět i u žehličky. Existuje však jednoduchý trik, jak ji vyčistit.

Žehlička patří do každé domácnosti

Tento přístroj by měl vlastnit každý člověk, protože si s ním můžete upravit zmuchlané oblečení tak, abyste nevypadali zanedbaně. Žehličkou se tkanina vyhlazuje díky vysoké teplotě a tlaku. V dnešní době lidé používají i ruční napařovače, aby vyžehlili jen jednu nebo dvě košile. Avšak žehlička je stále více využívaná, ovšem některé rodiny nežehlí vůbec.

Fotografie: Freepik

Ti, kteří se této aktivitě ještě věnují, většinou potřebují vyžehlit látku, jež po vyprání nezůstane narovnaná. Jedná se hlavně o košile a trička. Někteří lidé mají rádi, když si vyžehlí i spodní prádlo a ponožky, ale většina společnosti se této domácí činnosti snaží vyhnout. Nejen oblečení, ale i samotná žehlička potřebuje péči.

Jednoduché čištění žehličky

V případě, že se na žehličce zespodu nachází zapečené hnědé fleky, je potřeba ji vyčistit. Předejdete tak poškození tkaniny nebo přímo celého zařízení. K čištění budete potřebovat 9% ocet, vatové (bavlněné) odličovací tamponky a ochranné rukavice. Prvním krokem je zapojení žehličky do elektřiny a její zapnutí. Až se řádně nahřeje, opět ji vypněte a počkejte, než vychladne.

Fotografie: Pixabay

V případě, že byste ji začali čistit octem ještě horkou, mohou být výpary z octa jedovaté. V místnosti by neměly být děti ani zvířata a nezapomeňte si otevřít okno. Na ruce si nasaďte gumové rukavice a pusťte se do práce. Na vatový tampon naneste ocet a přiložte ho na znečištěné místo žehličky. Toto opakujte i s dalšími tampony, dokud nebudete mít přikryté všechny znečištěné plochy.

Fotografie: Pixabay

Přiložené vatové tampony nechte působit 30 minut a poté je sundejte. Pokud by tento trik nepomohl, je potřeba ho zopakovat. V případě, že by žehlička byla příliš znečištěná, naneste přímo na ni ocet štětečkem a nechte ho působit 1 až 2 minuty.

Jestliže se vám stále nedaří zapečené nečistoty odstranit, zapněte na chvíli žehličku a nechte ji jen trochu zahřát. Poté by mělo jít vše samo dolů.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]