Spotřebiče umístěné u Wi-Fi routeru snižují rychlost internetu a ruší signál dosahu

Fotografie: Master Of Bad Composition and Framing / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Mezi námi, není nic víc frustrujícího než práce na počítači, používání internetu a věčné čekání, až se konečně otevřou webové stránky či film na Netflixu. I takové problémy se ale dají vyřešit.

Pokud vaše domácnost trpí na časté výpadky internetu, zcela jistě musíte pociťovat vztek, dokonce je i možné, že proklínáte router, který však pravděpodobně za nic nemůže. Tato pomalost a tyto náhlé poruchy totiž nemusí být nutně způsobeny technickou závadou. Pokud je váš router opravdu v pořádku, lze tento problém obvykle vyřešit mrknutím oka. Router můžete být např. špatně umístěný a je možné, že určité objekty ovlivňují pokrytí, a tím jeho funkci ruší. Když se porozhlédnete kolem sebe, možná takového narušitele ihned najdete.

Nehledejte v tom vědu

Je všeobecně známo, že router je nezbytnou součástí každé domácnosti. Přece jen, právě tato věcička vám usnadňuje přístup k internetu a všemu, co z toho plyne. Každý uživatel je však závislý na jeho dobré vůli. Jednoho dne totiž může přestat správně fungovat a tato porucha se obvykle táhne dál. Měli byste tedy vědět, že tyto problémy s pomalostí nebo náhlými výpadky obecně pocházejí ze špatného umístění. Spousta lidí ale netuší, že to jsou i elektronické spotřebiče zapojené v zásuvce. Ty mohou ztlumit signál wifi, a narušit tak její plnohodnotnou funkci.

Jaké spotřebiče běžně ruší kvalitu internetu

Nyní máte jasnější představu o rušivých elementech. Takže vše, co musíte udělat, je přesunout router nebo oddálit překážky, abyste si užili lepší pokrytí. Upřímně řečeno, pokud nějaké spotřebiče nepotřebujete užívat, stačí je jen vypnout nebo alespoň někam přesunout. Typickým příkladem je např. televize. Ta ve skutečnosti může mnohonásobně rušit signál kvůli kovovým součástem, kterými je vybavena. Stejně trpí i rádia či monitory. Mnoho lidí ale netuší, že největšími narušiteli bývají spotřebiče, jež vyžadují obrovské množství energie. Jsou jimi třeba myčky, trouby, ale i topení.

Dokonce i drobné doplňky mohou být problémem

Je vhodné čas od času zkontrolovat rychlost svého internetu, obzvláště pokud jste třeba teď dělali v domácnosti nějaké přesuny či úpravy. Pokud však stále běží pomalu, berte ještě v potaz, že dokonce i brýle mohou narušit chod internetu. Pokud je ale nikdo ve vašem prostoru nenosí, už byste měli opravdu uvažovat o kontaktování dodavatele. Ten vás pravděpodobně zahrne otázkami a jedna z nich se rozhodně bude týkat připojení k pásmu. Abyste se tomuto zbytečnému dotazu vyhnuli, berte na vědomí připojení k pásmu 5 GHz, nikoliv běžných 2,4 GHz nebo jiné.

Chce to trpělivost a informace od kompetentních osob

Věřte tomu nebo ne, ale váš router má také anténu, která je pouhým okem neviditelná, protože je skrytá uvnitř zařízení. Problémem těchto typů vestavěných antén je, že bývají slabší než externí antény a ani je nelze vyměnit. Abyste mohli těžit z lepšího signálu, bylo by nejlepší vybavit se externí anténou, kterou vám zcela jistě dodavatel také doporučí. Problém s internetem se dá vždy vyřešit. Chce to jen mít trpělivost, a pokud tomu nerozumíte, pečlivě si zapisujte nebo si zapamatujte informace od dodavatele či zkušených ajťáků. S jejich pomocí tomu určitě přijdete na kloub.

Zdroj: Santeplusmag

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]