Domácí pasti na věčně otravný hmyz. Ty kupované hravě strčí do kapsy

Fotografie: Depositphotos

Existují jednoduché a ekologické triky, jak zabránit různým mouchám a komárům v nechtěných náletech do vašich domovů.

Mouchy a komáři jsou všude a neustále. Samozřejmě že v létě je jich o poznání více, ale bohužel i přes zimu se vyskytují všude možně. Často je přitahuje teplo lidských domovů a vůně jídel, především ale jdou po odpadcích. Vy však rozhodně nepotřebujete spreje proti mouchám a komárům, které jsou kvůli svým toxickým chemickým látkám škodlivé pro zdraví. Raději volte ekologičtější řešení.

Co přitahuje komáry a mouchy

Mouchy láká především vše, co jim může pomoci naklást vajíčka, a to se týká hlavně rozkládajících se materiálů, jako jsou potraviny a jiný odpad, zvířecí exkrementy nebo hnůj. Také je přitahují jasná světla, takže když je venku tma a u vás se svítí, bude je lákat se k vám dostat. Komáři, stejně jako štěnice, jsou přitahováni lidskou krví a CO2, který vydáváme při dýchání. Tento hmyz dokáže pořádně obtěžovat a kazit člověku pěknou chvilku.

Esenciální oleje

Kromě toho, že esenciální oleje provoní váš domov, pomohou také vyhnat všechny komáry a mouchy. Citronová tráva, máta peprná, bazalka, levandule, pelargonie, nebo dokonce eukalyptus – tyto oleje jsou známé jako vynikající repelenty proti létajícímu hmyzu. Je to z toho důvodu, že jim opravdu nevoní. Na druhou stranu je ale třeba tyto oleje používat s velkou opatrností.

Fotografie: Pexels

Vyberte si vůni, která se vám bude líbit, a můžete si připravit repelent proti hmyzu. Nejprve dejte pár kapek esenciálního oleje do difuzéru umístěného blízko okna nebo v kuchyni. Poté pár kapek nalijte do misek a položte je na různá místa. A pár kapek nakapejte do rozprašovače a nastříkejte jeho obsah po celém domě nebo na záclony u okna.

Rostliny

Citronová bazalka, měsíček, levandule, vavřín, máta, eukalyptus nebo třeba citronová pelargonie šíří silné vůně, které lidé milují, ale tento hmyz je nadevše nesnáší. Je to jednoduché, stačí dát na parapet jednu z rostlin dle vašeho výběru. A jako bonus bude na vašich parapetech nádherná výzdoba.

Hřebíček a limetka

S těmito dvěma ingrediencemi se můžete s nechtěnými parazity rozloučit. Tato babská rada je účinná zejména proti komárům. Jediné, co je třeba, je rozříznout limetku na polovinu a každou stranu propíchnout patnácti hřebíčky. Poté dejte limetku do misky a tu umístěte na místo, kde se komáři vyskytují nejčastěji. Rychle zjistíte, že mouchy a komáři prchají velkou rychlostí.

Fotografie: Pexels

Síť proti komárům

Toto řešení je účinné a také představuje bariéru pro trvalé zastavení invaze tohoto hmyzu do vašeho domova. Díky této ochraně budete moci kdykoliv začít větrat a nebudete muset mít strach z toho, že k vám zase přilétne nějaký hmyz. Jsou ještě k tomu finančně dostupné, takže si je může dovolit vlastně úplně každý.

Mýdlová voda

Mýdlová voda je radikální krok proti mouchám a komárům. Je to opravdu perfektní řešení. K tomu stačí naplnit nádobu vodou, citronovou šťávou a přípravkem na mytí nádobí. Komáry přitahuje zejména stojatá voda. Takže tento roztok na ně bude fungovat jako past a pohltí tento hmyz v mýdlových bublinách.

Jedlá soda

Smíchejte lžíci jedlé sody v šálku vody a rozprašujte tuto tekutinu po celém domě. Kromě toho, že zneutralizuje veškeré pachy ve vašem interiéru, působí také jako impozantní repelent k odpuzování hmyzu. Zmizí zejména kousavý hmyz, jako jsou například komáři. A vám to nebude trvat ani 5 minut.

Fotografie: Freepik

Masožravé rostliny

Masožravé rostliny, nazývané také mucholapky Venus, se živí hmyzem. Tyto rostliny chytí mouchu a uzavřou se, aby vylučovaly trávicí tekutinu a rozložily hmyz za 5 až 12 dní. Také můžete použít aromatické bylinky, které umístíte po domě, abyste odradili hmyz. Lepkavé pasti jsou při jejich hubení stejně účinné.

Zdroj: Cnet, Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]