Fígle na odstranění nezvaných hostů z domácnosti jsou k nezaplacení a přitom jsou tak jednoduché

Fotografie: Freepik

Nezáleží na tom, o jaký druh se jedná, ale škůdci jsou pohromou pro všechny majitele domů, ale také pro zahradníky. 

Na to, abyste se zbavili nežádoucích škůdců, nepotřebujete žádnou drsnou chemii. Triky, které vám dnes nabídneme, patří mezi tradiční a lidové. To znamená, že vám nejen spolehlivě pomohou, ale také jsou levné, snadno dostupné a nezávadné. Nemusíte se obávat, že se kolem budou pohybovat malé děti nebo zvířata, což je častou obavou v případě použití chemických prostředků. Následující tipy a triky vám ovšem zaručeně pomohou se nevítaných návštěvníků zbavit.

Fotografie: Freepik

Švábi a ovocné mušky

Švábi vstupují do domu především kvůli vodě a potravě, které ve vašem domově najdou. Pokud jim zabráníte v přístupu k těmto zdrojům, už je doma neuvidíte. Vzhledem k tomu, že švábi jsou dost chytří na to, aby získali jídlo, připravte na ně proto dobrou a jednoduchou past.

Odřízněte horní část plastové lahve a dejte ji vzhůru nohama do zbytku lahve. Nalijte do ní trochu vody. Švábi vstoupí do lahve, ale nebudou schopni se z ní moci dostat.

Fotografie: Freepik

Pomalu se blíží doba, kdy nám ovocné mušky začnou poletovat kolem hlav. Jediné, co musíte udělat, je nalít jablečný ocet do sklenice, přidat několik kusů přezrálého nebo dokonce hnijícího ovoce a použít tvrdší papír k vytvoření nálevky ve sklenici.

Mouchy se do této pasti chytí podobné jako do té předchozí. V kapalině se utopí a vy od nich budete mít pokoj. Během léta vás díky tomuto jednoduchému triku nebudou již obtěžovat a vy si v klidu užijete příjemný večer.

Komáři a mouchy

Komáři jednoduše nesnášejí výrazné vůně. Citrusové éterické oleje jsou dobře známé repelenty proti komárům. S touto vůní nebo difuzorem použijte svíčku s éterickým olejem. Když k tomu přidáte také snítku levandule, bude to ideální. Vyrobit si můžete domácí svíčku s příměsí těchto složek. Další možností je zkusit trochu kokosového oleje, ve kterém rozpustíte několik kapek citrusového éterického oleje a dobře promíchejte.

Fotografie: Depositphotos

Jedna věc, na kterou si vždy pamatujte, když slyšíte mouchy bzučet kolem svého domu, je fakt, že nenávidí vůni levandule. Pro lidi je velmi příjemná, uklidňující a pomáhá nám usnout, ale pro hmyz tak příjemná rozhodně není.

Připravte si houbu nebo malý ručník a nalijte nezředěný levandulový éterický olej. Umístěte talíře po celém domě. Můžete také vytvořit jednoduchý sprej z levandulového oleje. Stačí smíchat 30 kapek s vodou, nalít do spreje a nastříkat po celém domě.

Zdroj: Goodhousekeeping

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]